طبق آخرین تحقیقاتی که در مورد کامبوجا به عمل آمده پژوهشگران معتقدند که این نوشیدنی صد درصد گیاهی که به معجزه طب سنتی معروف شده است در درمان بسیاری از بیماری های کبدی و کلیوی و همچنین درمان سنگ کلیه و صفرا تاثیر خوبی دارد. البته رابطه کامبوجا و سنگ صفرا هنوز بصورت قطعی به اثبات نرسیده است ولی با توجه به نمونه هایی که بصورت آزمایشی مورد بررسی قرار گرفته اند می توان تا حدودی این ارتباط را ثابت کرد.

کامبوجا و سنگ صفرا چه ارتباطی باهمدیگه دارند؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم افرادی که ناراحتی های کلیوی و سنگ صفرا دارند می توانند امیدوار باشند که با خوردن چای کامبوجا به مرور با این مشکلات مبارزه کنند. البته که مصرف چای کامبوجا بیشتر نقش پیشگیری کنندگی دارد تا درمان بیماری ها و هیچوقت نمی توان آن را جایگزین دارو کرد . از آنجا که کامبوجا پاک کننده کبد و کلیه است می توان این توقع را داشت که بر سنگ کیسه صفرا هم تاثیرات مثبتی داشته باشد.

کامبوجا نوشیدنی جهانی!

خواص دیگری که کامبوجا را به یک نوشیدنی طبیعی و ارزشمند تبدیل کرده بطوری که در بسیاری از شهرهای کشور آمریکا مردم بجای نوشابه های الکلی اقدام به خرید کامبوجا می نمایند. نکته حائز اهمیت و مهمی که در مورد این نوشیدنی در مقایسه با سایر نوشیدنی های موجود در بازار وجود دارد قیمت کامبوجا می باشد که بسیار پایین تر از دیگر نوشیدنی هاست و باعث می شود حتی افراد کم درآمد هم از این نوشیدنی پروبیوتیک استفاده کنند.

تهیه قارچ کامبوجا

شما علاقه مندان به کامبوجا می توانید با خرید قارچ کامبوجا از فروشگاه اینترنتی کامبوجا اکسیر جوانی و دریافت آموزش رایگان طرز تهیه کامبوجا در منزل این نوشیدنی مفید و سودمند را در منزل تهیه کنید تا از اصالت و بهداشت آن اطمینان حاصل نمایید.

برای درست کردن نوشیدنی کامبوجا خانگی می توانید از مقالات رایگانی که در وبسایت منتشر کردیم استفاده کنید. مهم ترین مواد اولیه و وسایلی که برای این منظور نیاز خواهید داشت قارچ کامبوچا، آب (ترجیحاً آب لوله کشی شهری نباشد)، مقداری شکر و چای و یک ظرف پلاستیکی بزرگ است.

آخرین بروزرسانی : 1399/10/20

استارتر کامبوجا

استارتر کامبوجا در واقع پایه و اساس تولید نوشیدنی کامبوجاست. و چیزی نیست جز شربت کامبوجا غلیظ ! غلیظ نه به این معنا که اگر شربت کامبوجا را تحت حرارت قرار دهیم استارتر کامبوجا حاصل می شود! چون کامبوجا حاوی میلیون ها باکتری پروبیوتیک زنده است در اثر حرارت کاملا از بین می رود.(نتنها خاصیت ندارد بلکه ممکن است مضر هم باشد)

استارتر کامبوجا چیست؟

در مرحله ای که نوشیدنی کامبوجا درست می شود و قارچ کامبوجا را از مایع خارج می کنیم و محلول حاصل را از صافی عبور می دهیم تا ذرات درشت معلق در آن وارد نوشیدنی نشود و ظاهر بهتر و شفاف تری داشته باشد. استارتر کامبوجا بوجود می آید. در حقیقت استارتر کامبوجا همان ذرات معلق و درشتی است که از محلول کامبوجا جدا می شود.

خیلی از افراد این املاح موجود در چای کامبوجا را استفاده نمی کنند چون ظاهر دلچسبی ندارد و برای خوردن مناسب نیست اما می توان از آن برای درست کردن چای کامبوجا جدید استفاده کرد.


کاربرد استارتر کامبوجا

مهمترین کاربرد شربت استارتر کامبوجا، تولید نوشیدنی کامبوجا و همچنین فراهم کردن محیطی مناسب برای نگهداری قارچ کامبوجاست. ما برای نگهداری قارچ کامبوجا، آن را درون مایع استارتر قرار داده و در محیطی تاریک نگهداری می کنیم. حتی قارچ هایی که مشتریان سفارش می دهند و به شهرستان های مختلف نیز ارسال می کنیم در بسته بندی مناسب و در محلول استارتر کامبوچا نگهداری و ارسال می کنیم تا کاملاً زنده و شاداب بمانند و کیفت خود را از دست ندهند.

البته لازم است بدانید که در صورت تهیه استارتر کامبوچا برای تولید نوشیدنی کار شما آسان تر می شود و دور ریز قارچ کامبوجا کمتر خواهد شد. ممکن است شما بتوانید بدون خرید استارتر کامبوچا هم نوشیدنی تهیه کنید اما ریسک خراب شدن نوشیدنی و از بین رفتن قارچ کامبوجا بیشتر می شود و بدلیل گران بودن قارچ کامبوجا و حساسیت زیادی که دارد شاید استفاده از استارتر کامبوجا برای افرادی که تجربه زیادی در تولید این نوشیدنی ندارند مفید باشد. بنابر این حتماً در هنگام خرید قارچ کامبوجا دقت کنید که قارچ در مایع استارتر نگهداری شده باشد و خشک نشده باشد.تولید کامبوجا ارگانیک

پروسه تولید نوشیدنی کامبوجا احتیاج به زمان زیادی دارد و حدود ۳۰ الی ۴۰ روز بطول می انجامد تا فرآیند تخمیر بدرستی و بصورت کامل انجام شود. شرکت هایی که بشکل مصنوعی کامبوجا تولید می کنند برای صرفه جویی در وقت و تولید با حجم بیشتر این روند را طی نمی کنند و بصورت سنتزی نوشیدنی تولید می کنند. این نوشیدنی ها طعمی کاملا شبیه به کامبوجا ارگانیک و طبیعی دارند و حتی به روش مصنوعی گازدار می شوند که طبیعی جلوه کنند اما اطمینان داشته باشید که خواص کامبوجا اصل را ندارند و مصرف آنها توصیه نمی شود.

به همین دلیل بهتر است برای تهیه قارچ کامبوجا یا خرید شربت کامبوجا از طریق مراکز معتبر و افراد متخصص اقدام نمایید.


منبع  : kombucha starter

آخرین بروزرسانی : 1399/10/21

خرید کامبوجا در اصفهان

به علت خواص بی نظیری که چای کامبوجا دارد و تاثیرات مثبت این نوشیدنی بر بهبود خیلی از بیماری ها، خرید کامبوجا در اصفهان تبدیل به عادت مردم شده است و خیلی ها بصورت کامل با شربت کامبوجا آشنایی دارند. اما همیشه نوشیدنی هایی که خریداری می کنید ممکن است کیفیت مطلوبی نداشته باشند. به همین دلیل بهتر است که برای خرید شربت کامبوجا در اصفهان به سراغ تولیدکننده های اصلی و معتبر بروید. فروشگاه اینترنتی کامبوجا اکسیر جوانی با بیش از 10 سال سابقه در زمینه تولید نوشیدنی و قارچ کامبوجا به یک مرجع برای خرید و فروش کامبوجا در اصفهان و سایر شهرهای ایران از جمله تهران تبدیل شده است و مفتخر به ارائه نوشیدنی 100 درصد سنتی و طبیعی کامبوجا که باروشی ارگانیک تهیه شده ، می باشد.

خرید کامبوجا در اصفهان

خیلی از افراد علاقه مند به تولید کامبوجا در منزل هستند، اگر این کار طبق اصول و در محیط مناسب انجام شود و فرد تجربه کافی داشته باشد اشکالی ندارد اما در بیشتر مواقع امکان اختلال در روند تخمیر نوشیدنی کامبوجا وجود دارد و ممکن است نوشیدنی آلوده به میکرو ارگانیسم های مضر شود و سلامت انسان را بخطر بیاندازد. نوشیدنی کامبوجایی که ما تهیه میکنیم در دما کنترل شده و محیطی مناسب و با روشی خاص تولید می شود و بعد از تخمیر و آماده شدن تحت آزمایش قرار میگیرد تا میزان کیفیت شربت کامبوجا تولید شده سنجیده شود . برای خرید کامبوجا در اصفهان کافیست با شماره تلفن های وجود در وبسایت تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا ظرف 24 ساعت شربت کامبوجا را تحویل بگیرید.

نحوه خرید و ارسال کالا

نحوه خرید قارچ و شربت کامبوجا هم به این صورت است که بعد از پرداخت هزینه (هزینه محصول + هزینه ارسال) ، اطلاعات شما مشتریان عزیز دریافت می شود و برای ارسال کالا کارشناسان ما با شما تماس میگیرند و تایم دقیق تحویل کامبوجا را اطلاع می دهند. نوشیدنی کامبوجا در بسته بندی های 12 عددی و هر بطری با حجم یک لیتر با وسایل نقلیه عمومی به ترمینال مسافربری اصفهان ارسال می شوند و مشتریان می توانند از طریق مراجعه به این مراکز سفارش خود را تحویل بگیرند.

خرید قارچ کامبوجا در کرج

خرید قارچ کامبوجا

خرید قارچ کامبوجا در اصفهان

برای خرید قارچ کامبوجا در اصفهان هم روند سفارش دهی مانند قبل است یعنی کلیه سفارشات به صورت تلفنی انجام می شوند. فقط بسته بندی قارچ بصورتی طراحی شده است که قارچ آسیب نبیند و بتوان از آن براحتی برای تولید نوشیدنی کامبوجا استفاده کرد. کلیه قارچ هایی که فروشگاه کامبوجا اکسیر جوانی به مشتریان گرامی عرضه می دارد کاملا سالم و جوان هستند و در بسته بندی های 100 گرمی و 200 گرمی عرضه می شوند.

از کجا باید به اصل بودن کامبوجا پی ببریم؟

کامبوجا ارگانیک و اصل وقتی مدتی ساکن و بدون حرکت می ماند مقدار کمی ته نشین و بقایای قارچ کامبوجا در آن ایجاد می شود و طعمی شبیه به سرکه ولی شیرین دارد. ویژگی بارز کامبوجا ارگانیک این است که بصورت طبیعی و ذاتی گازگاز دار است و اگر آن را تکان داده و گازش را کاملا تخلیه کنید و درش را مجددا ببندید به مرور زمان مجددا گازدار خواهد شد. درحالی که اگر همین کار را با نوشابه یا دلستر انجام دهید به هیچ عنوان مجددا گازدار نخواهد شد و مانند شربت (ترکیب آب و شکر) خواهد بود که نشان دهنده مصنوعی بودن گاز نوشابه و دلستر است.

equinoxkombucha.com         آخرین بروز رسانی : 1399/11/05

کامبوجا بادران

با سلام به همه همراهان همیشگی فروشگاه اینترنتی کامبوجا اکسیر جوانی امروز قصد داریم در مورد اختلاف قیمت کامبوجا بادران با سایر تولیدکنندگان صحبت کنیم. همانطورکه در تصویر بالا مشاهده می کنید کامبوجا بادران در فضای مجازی با قیمت گزافی داره به فروش میرسه . هر بطری از کامبوجا شرکت بادران که حجم آن 325 میلی لیتر است با قیمت 8 هزار تومان عرضه می شود درحالی که کامبوجایی که فروشگاه کامبوجا اکسیر جوانی به مشتریان عرضه می کند کمتر از یک سوم قیمت کامبوجا بادران است.

ممکن است فکر کنید این اختلاف قیمت بی دلیل نیست و شاید بخاطر تفاوت در کیفیت چای کامبوجا شرکت بادران با سایر تولیدکنندگان باشد. امکان داره این موضوع در بعضی از موارد صحت داشته باشه اما فکر می کنم این اختلاف قیمت ارزش امتحان کردن کامبوجا ارگانیکی که ما در کارگاه تولید کامبوجا بصورت کاملا طبیعی و علمی تولید می کنیم را داشته باشه (قضاوت با شما!).


حتما مطالعه بفرمایید : مشاهده لیست قیمت کامبوجا

دلیل بالا بودن قیمت کامبوجا بادران

مهم ترین دلیل بالا بودن قیمت کامبوجا ارائه شده توسط شرکت بادران این است که احتمالا این شرکت تولیدکننده نیست و به عنوان یک واسطه و شبکه عرضه و فروش کالا عمل می کند. به همین دلیل قیمت تمام شده این شرکت بسیار بالاتر از قیمت تولیدکنندگان کامبوجا ارگانیک است. اگر بحث قیمت را کنار بگذاریم در مورد کیفیت کامبوجا باید بدانید که کامبوجا شرکتی معمولا بصورت سنتزی و صنعتی تولید می شود و گازدار و طبیعی نیست و اگر هم گازدار باشد بصورت مصنوعی گازدار شده است البته بطور کلی و برای افزایش آگاهی مردم این موضوع را مطرح کردیم و اشاره به برند خاصی نداریم. ممکن است کامبوجا شرکت بادران صد درصد طبیعی و ارگانیک باشد اما قیمت آن خارج از عرف بوده و برای مصرف کنندگان نوشیدنی کامبوجا بصرفه نیست.

البته خیلی ها علاقه دارند این نوشیدنی سنتی و ارزشمند را در منزل درست کنند تا کاملا از سلامت و نحوه تهیه آن مطمئن باشند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا راهنمای جامعی برای خرید قارچ کامبوجا و همچنین طرز تهیه چای کامبوجا ارائه کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما هموطنان عزیز مفید واقع شود.


آموزش تولید کامبوجا خانگی    قارچ کامبوجا از کجا بخریم؟

چگونه تشخیص دهیم که کامبوجا اصل و ارگانیک است؟

یکی از نشانه های اصل بودن کامبوجا وجود موادی است که از قارچ کامبوجا ته نشین می شود و اگر مدتی نوشیدنی کامبوجا اصل را بدون حرکت در یخچال نگهداری کنید باید همچین ماده ای در نوشیدنی تشکیل شود. در غیر این صورت شربت کامبوجایی که تهیه کردید اصل نیست و ارزش غذایی بالایی ندارد.

از دیگر مواردی که باعث می شود بتوانید کامبوجا اصل را از نوع صنعتی و غیر ارگانیک آن تشخیص دهید گازدار بودن آن است. درسته که بعضی از تولید کننده ها بصورت مصنوعی نوشیدنی را گاز دار می کنند اما با یک آزمایش ساده شما می توانید به اصل بودن چای کامبوجا پی ببرید. کامبوجا را چند مرتبه تکان دهید و درب بطری را باز کنید تا گاز آن خارج شود ، مجددا درب بطری را ببندید و آن را دو سه روز در یخچال نگهداری کنید اگر بازهم گاز داشت یعنی کامبوجا اصله اما اگر مثل نوشابه ای که تکان داده اید و گازش خارج شده هیچ گازی نداشت یعنی آن نوشیدنی تقلبی است و خاصیت چندانی ندارد.

چند توصیه برای علاقه مندان به کامبوجا
 • اگر فرصت دارید بهترین راه تولید خانگی کامبوجا است.
 • چای کامبوجا را در یخچال و بدور از نور خورشید نگهداری نمایید.
 • برای تاثیر بیشتر کامبوجا را به فاصله یک ساعت قبل یا بعد غذا بنوشید.
 • از 3 مرتبه در روز و هر بار یک استکان بیشتر از این نوشیدنی استفاده نکنید.
 • بدلیل داشتن طبع سرد بهتر است همراه با گرمی مثل دارچین و زنجبیل استفاده شود.
 • انقضا نوشیدنی درصورتیکه درب آن پلمپ باشد و در یخچال نگهداری شود 6 ماه است.

خرید کامبوجا از فروشگاه ما

برای خرید کامبوجا از فروشگاه ما می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. برای اطمینان بیشتر از اصل بودن نوشیدنی های خریداری شده حتما آزمایشی که در بخش قبل به آن اشاره کردیم را انجام دهید. موفق و تندرست باشید.

منبع : gtslivingfoods.com

آخرین بروز رسانی : 1400/01/21

دمنوش کامبوجا

آنچه که در میان مردم رایج شده است ممکن است همیشه هم درست نباشد! استفاده از عبارت دمونش کامبوجا یکی از این موارد است. درواقع کامبوجا مثل چای یا بسیاری از مواد دارویی و سنتی مثل گل گاو زبان ، زعفران ، چای و … دم کردنی نیست و به همین خاطر نمی توان نام دمنوش کامبوجا را بروی آن گذاشت. شربت کامبوجا یک نوشیدنی تخمیری است که از چای ، شکر و توده ای از باکتری های پروبیوتیک سودمند بنام قارچ کامبوجا تهیه و تولید می شود. تولید کامبوجا کاری زمان بر و حساس است اما وقتی از خواص آن مطلع باشید همه این دردسر ها را به جان می خرید تا از فواید بیشمار کامبوجا (اکسیر حیات) بهره مند شوید.

چرا دمنوش کامبوجا

ممکن است به این فکر کنید که چرا می گویند دمنوش کامبوجا ؟ بهتر است بدانید بدلیل اینکه کامبوجا در بعضی عطاری ها هم فروخته می شود و در کنار عرقیات مختلف قرار می گیرد به آن عرق کامبوجا نیز می گویند.

بدلیل اینکه در کامبوجا اسید استیک وجود دارد و در سرکه طبیعی هم اسید استیک وجود دارد (البته با دز بسیار بالاتر) کامبوجا کمی طعم سرکه هم می دهد و به همین دلیل عده ای از مردم به آن سرکه کامبوجا می گویند.

در مورد دمنوش کامبوجا هم بدلیل اینکه کامبوجا را می توان با بسیاری از دمنوش ها مثل چای ترش ، زنجبیل ، دارچین و … ترکیب کرد و نوشیدنی کامبوجا را به نوعی طعم دار کرد بعضی ها در بازار به شربت کامبوجا ، دمنوش کامبوجا هم می گویند. و دلیل این نامگذاری های مختلف شاید این باشد که این نوشیدنی با وجود قدمت زیادی که دارد هنوز برای خیلی از افراد ناشناخته بوده و از خواص بی نظیر آن اطلاعات چندانی ندارند. اما ما به سهم خود تلاش می کنیم مردم عزیز کشورمان را با این چای بی نظیر و پر خاصیت آشنا کنیم.

خواص دمنوش کامبوجا

 • رفع یبوست
 • تقویت سیستم گوارشی
 • بهبود سیستم کبد و سم زدایی
 • انرژی زا و کاهش استرس
 • افزایش قدرت ایمنی
 • کنترل قند خون
 • خاصیت لاغری و کاهش وزن
 • تقویت جداره روده
 • کاهش ریزش مو
 • تقویت پوست و ترمیم آن

مواردی که اشاره شد تنها گوشه ای از خواص کامبوجا بود که به آن اشاره کردیم و همچنین تحقیقات بر روی فواید این نوشیدنی در حال انجام است. ضمن اینکه ادعا هایی مبنی بر بهبود سرطان و جلوگیری از رشد سلول ها سرطانی شده که صحت آن در حال بررسی است و هنوز نمی توان به شکل قطعی در این مورد حرف زد.

طرز تهیه دمنوش کامبوجا

درست کردن نوشیدنی کامبوجا خیلی کار سختی نیست اما اگر دوست دارید نوشیدنی خوبی درست کانید باید صبور باشید و به اندازه کافی صبر کنید تا فرآیند تخمیر به خوبی انجام بشه. دمنوش کامبوجا یک مدل نوشیدنی تخمیری هستش به همین جهت باید فرآیند تخمیر کاملاً طی بشه تا طعم نوشیدنی خوب از آب در بیاد. چون در یک مقاله با عنوان طرز تهیه نوشیدنی کامبوجا بطور دقیق و با جزئیات در مورد نحوه درست کردن شربت کامبوجا صحبت کردیم پیشنهاد می کنم حتماً از طریق لینک طرز تهیه کامبوجا این مطلب رو مطالعه بفرمایید.

در ضمن اگر وقت کافی برای تولید خانگی کامبوجا را ندارید می توانید اقدام به خرید شربت کامبوجا نمایید. برای ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آخرین بروزرسانی : 1399/02/08

دلستر کامبوجا

دلستر کامبوجا نوشیدنی صد درصد طبیعی و پرخاصیتی است که هیچگونه مواد افزودنی ندارد. اگر به سلامت و تغذیه خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم بجای استفاده از دلستر و نوشابه های ناسالم موجود در بازار از نوشیدنی های سنتی و سالم استفاده کنید. برای خرید کامبوجا لطفا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. البته اگر بخواید اطلاعات بیشتری از کامبوجا داشته باشید بهتره بدانید کامبوجا دلستر نیست ولی جایگزین خوبی برای دلستر است چون دلستر محتوی مقدار زیادی قند و مواد افزودنی است اما نوشیدنی کامبوجا انرژی زیاد و قند بسیار کمی دارد.

دلستر کامبوجا یک نوشیدنی تخمیری است که درست کردن آن بین دو تا سه هفته زمان می برد و کمی دردسر دارد ولی اگر بدانید که چقد برای سلامت کبد و سیستم گوارش بدن شما مفید است حتما آن را امتحان خواهید کرد . خیلی ها بدلیل مشغله زیاد و نداشتن امکانات تمایل دارند نوشیدنی کامبوجا را بصورت آماده و از بیرون تهیه کنند که این امکان را ما برای شما عزیزان فراهم کردیم که بصورت تلفنی سفارش دهید و این نوشیدنی پرخاصیت را درب منزلتان تحویل بگیرید.

خواص دلستر کامبوجا

 1. ضد استرس
 2. ضد سرطان
 3. آنتی اکسیدان
 4. انرژی زا و تقویت کننده معده
 5. حاوی ویتامین های B و C
 6. ضد ریزش مو و چین چروک پوست
 7. دفع کننده سموم بدن و سنگ مجاری ادراری

آخرین بروزرسانی : 1398/07/27

کامبوجا و فشار خون

بتازگی در تحقیقات مختلفی که از سوی متخصصان و دانشگاهیان کشورهای اروپایی انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که نوشیدنی کامبوجا و فشار خون رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند و نوشیدن کامبوجا می تواند بیماری فشار خون را تا حدودی کنترل کند. مخصوصا اگر کامبوجا باطعم چای ترش باشد. چای ترش بدلیل داشتن ترکیبات طبیعی باعث کنترل فشار خون می شود.

 کامبوجا و فشار خون چه رابطه ای باهم دارند؟

اینکه بیماری فشار خون چگونه ایجاد می شود می تواند در کشف تاثیرات مصرف کامبوجا روی بیماران فشار خونی تاثیرگذار و کمک کننده باشد. این بیماری معمولا بر اثر مصرف بی رویه نمک و همچنین غذاهای چرب اتفاق می افتد. شما با خوردن غذاهای چرب مقدار زیادی چربی را وارد بدن و عروق خود می کنید که این چربی ها به مرور در دیواره رگ ها رسوب می کند و باعث باریک شدن مسیر حرکت خون می شود. درنتیجه فشارخون افزایش می یابد.

نوشیدنی کامبوجا بدلیل خاصیت پاک کنندگی و داشتن اسید استیک (اسید موجود در سرکه طبیعی) چربی های موجود در رگ ها و همچنین کبد را پاکسازی می کند و بصورت موثری باعث کاهش فشار خون انسان می شود.

آخرین بروزرسانی 1398/07/08

کامبوجا سنگ کلیه

امروزه بررسی های زیادی در مورد ارتباط کامبوجا و سنگ کلیه صورت گرفته است. بسیاری از پزشکان طب سنتی کامبوجا را برای دفع سنگ کلیه به بیماران خود پیشنهاد می کنند. در موارد زیادی دیده شده که پس از مصرف یک دوره کامبوجا سنگ کلیه این افراد دفع شده است. البته هنوز بصورت قطعی نمی توان در مورد ارتباط مثبت مصرف کامبوجا و دفع سنگ کلیه اظهار نظر کرد و این موضوع احتیاج به بررسی های بیشتر دارد .

آیا کامبوجا سنگ کلیه را دفع می کند؟

 

آخرین بروز رسانی : ۲۰ مرداد ۹۸

کانال تلگرام  : kambouja@

کامبوجا برای چی خوبه

اگر علاقه مندید که بدونید کامبوجا برای چی خوبه ؟ با ما همراه باشید تا بصورت کامل خواص کامبوجا رو برای شما بیان کنیم. خیلی حاشیه نمیریم و میریم سراغ اصل مطلب یعنی خواص قارچ و چای کامبوجا . اول اینکه هر خاصیتی قارچ کامبوجا داره نوشیدنیش هم داره پس وقتی در مورد خواص چای کامبوجا صحبت می کنیم در واقع داریم در مورد فواید قارچ کامبوجا هم صحبت می کنیم. اولین جمله ای که افراد مختلف در مواجهه با نام نوشیدنی کامبوجا می پرسند اینه که کامبوجا برای چی خوبه ؟

نگاهی به کامبوجا از گذشته تا امروز

اگر به تاریخچه کامبوجا نگاهی بیندازیم به بسیاری از خواص آن پی خواهیم برد. اول اینکه نام اصلی کامبوجا ، کوبوچای بوده که از ترکیب دو کلمه کومبو به معنای خزه و چای تشکیل شده. در گذشته بسیار دور از این نوشیدنی مانند چای برای رفع خستگی استفاده می شود و بعد از مدتی افرادی که از نوشیدنی کامبوجا استفاده می کردند متوجه بعضی خواص درمانی آن شدند و کم کم از آن به عنوان دارویی سنتی و قدیمی برای درمان بعضی بیماری ها استفاده شد.

امروزه در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا این نوشیدنی بصورت انبوه تولید و در فروشگاه ها عرضه می شود. حتی انجمن هایی برای حمایت از تولیدکنندگان چای کامبوجا تشکیل شده و در بسیاری از دانشگاه ها تحقیقات علمی روی آن در حال انجام است . در بسیاری از این تحقیقات تعداد زیادی از خواص کامبوجیا به اثبات رسیده و همچنان تحقیقات بر روی بعضی از خواص قارچ کامبوجا ادامه دارد.

اگر به این نوشیدنی علاقه دارید و قصد دارید درخانه خودتان آن را درست کنید پیشنهاد می کنم پیج طرز تهیه نوشیدنی کامبوجا رو مطالعه فرمایید.

کامبوجا برای چی خوبه

 • افزایش دهنده طول عمر
 • کاهش چین و چروک پوست
 • جلوگیری از ابتلا به سرطان
 • درمان ورم مفاصل
 • تقویت جنسی
 • جلوگیری از یبوست
 • درمان آبسه
 • کنترل قند و درمان دیابت
 • انرژی زا و مقوی
 • جلوگیری از بیماری های کبدی
 • کاهش وزن و مبارزه با چاقی
 • جلوگیری از ریزش و سفیدی مو

البته مواردی که مطرح شد فقط بخشی از فواید کامبوجا است. اگر به این نوشیدنی علاقه مند شدین و خواستید برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنید برای خرید کامبوجا با ما تماس بگیرید. هرجای ایران که باشید می تونید نوشیدنی رو با هزینه کم درب منزلتون تحویل بگیرید.

منبع : everydayhealth.com

آخرین بروز رسانی : 1399/02/03

تولید کامبوجا

تولید کامبوجا طبیعی خیلی سخت نیست و به تخصص زیادی نیاز نداره اما احتیاج به دقت کافی، محیط تمیز و مناسب و کمی علاقه دارد. تولید کامبوجا بصورت صنعتی که به آن سنتزی هم گفته میشه باعث کاهش خواص نوشیدنی کامبوجا خواهد شد و توصیه نمی شود. به همین دلیل بیشتر افراد بدنبال شربت کامبوجا اصل هستند که به صورت سنتی و طی زمان طولانی تخمیر و تهیه شده است.

در مورد روش و نحوه تولید نوشیدنی کامبوجا بصورت سنتی نکات مهمی وجود دارد که در حد توان سعی می کنیم به آنها بپردازیم. اگر به کار آفرینی و اشتغال زایی در این حوزه یعنی تولید و پرورش قارچ و نوشیدنی کامبوجا علاقه دارید، کمی صبور باشید و این مطلب رو از دست ندهید.

آیا تولید کامبوجا برابر است با فروش و کسب درآمد؟

اولین سوالی که پیش می آید این است که آیا تولید یک محصول برابر است با فروش آن محصول و کسب سود؟! قطعا چنین نیست پس قبل از تولید کامبوجا حتما به حجم بازار و مشتری آن کاملاً فکر کنید. اگر شک دارید که می توانید بازریابی کامبوجا یا هر محصول دیگری را انجام دهید یا خیر، یک پیشنهاد به شما می دهیم سرمایه و وقت خود را درگیر تولید و مشکلات مربوط به آن نکنید و تمرکز خود را بطور کامل روی بازاریابی بگذارید. شما می توانید از ما یا سایر تولیدکنندگان محصول را بشکل عمده و با قیمت پایین تر خریداری نمایید و با سود بیشتر به مصرف کننده نهایی عرضه کنید.

اگر از پس این کار بر آمدید پیشنهاد ما به شما این است که حتما تولید صنعتی کامبوجا را آغاز کنید. ما هم به عنوان مجموعه ای که بیش از 10 سال در این حوزه فعالیت کرده تجربیات خود را در اختیارتان خواهیم گذاشت. چرا که این محصول خواص فوق العاده ای دارد و همه ی ما در این چرخه در واقع داریم به سلامت جامعه و مردم کشورمان کمک می کنیم.

برای یادگیری شما عزیزان می توانید به پیج طرز تهیه کامبوجا مراجعه فرمایید.

تولید کامبوجا ارگانیک و اصل

فروشگاه اینترنتی کامبوجا اکسیر جوانی با در اختیار داشتن کارگاه تولید و پرورش کامبوجا اصل و ارگانیک و ظرفیت تولید هفته ای یک کیلو قارچ کامبوجا پذیرای سفارشات شما مشتریان گرامی می باشد. برای اطلاع از قیمت کامبوجا با ما تماس بگیرید.

 

منبع : fsi.colostate.edu

آخرین بروز رسانی : 1399/02/02

ترکیبات کامبوجا

ترکیبات کامبوجا : بصورت کلی شامل چای ، شکر ، آب و قارچ کامبوجا است . اینکه ترکیبات قارچ کامبوجا چیست؟ یا شربت و نوشیدنی کامبوجا حاوی چه عناصری هستند ، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت البته نوشیدنی کامبوجا بدلیل داشتن خواص بسیار عالی و پروبیوتیک بودن توجه خیلی از افراد فعال در زمینه پزشکی را پیش از این به خود جلب کرده است و باعث شده افراد زیادی بدنبال آزمایش بر روی این نوشیدنی فراسودمند و کشف ترکیبات کامبوجا باشند.

لیست ترکیبات کامبوجا

1 ◀️ اسید گلوکورونیک
2 ◀️ اسید گلوکونیک
3 ◀️ اسید استیک
4 ◀️ اسید کربنیک
5 ◀️ اسید لاکتیک
6 ◀️ اسید اگزالیک
7 ◀️ اسید مالیک
8 ◀️ اسید بوتیریک
9 ◀️ اسید پروپیونیک
10 ◀️ اسید آسکوربیک
11 ◀️ اسید سوکسینیک
12 ◀️ اسید نوکلئیک
13 ◀️ اسید ایتاکونیک
14 ◀️ اسید ایتاکونیک
15 ◀️ آنتی بیوتیک
16 ◀️ فروکتوز
17 ◀️ ویتامین C (اسید سیتریک)
18 ◀️ ویتامین D
19 ◀️ ویتامین B12
20 ◀️ ویتامین B6 & B3
21 ◀️ ویتامین B2
22 ◀️ ویتامین B1
23 ◀️ ویتامین B9
24 ◀️ آنزیم هایی از قبیل Amylase, Catalase, Invertase , Saccharose Labenzym

اسید استیک

این اسید در سرکه هم وجود دارد البته مقدار آن در سرکه بیشتر است . هرچه طعم کامبوجا ترش تر باشد یعنی میزان تخمیر آن بیشتر بوده و مقدار اسید استیک آن نیز بیشتر است. وجود اسید استیک در کامبوجا باعث ایجاد انرژی در بدن می شود . همچنین اسید استیک یک ترکیب قوی و کشنده برای مبارزه با میکروب ها و باکتری های عفونی است که از بروز خیلی از بیماری ها جلوگیری می کند و باعث حفظ سلامتی می شود.

آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها یکی از عناصری هستند که جزو مهم ترین ترکیبات کامبوجا بشمار می آیند و وجود آن ها باعث جلوگیری از رشد بی رویه سلول ها و بافت های بدن و پیشگیری از سرطان می شود. وجود آنتی اکسیدان در کامبوجا بدلیل استفاده از چای طبیعی برای تهیه نوشیدنی کامبوجاست. البته گفته می شود میزان آنتی اکسیدان چای سبز بیشتر از چای سیاه است و به مصرف کنندگان شربت کامبوجا و افرادی که با طب سنتی دوست هستند مصرف کامبوجا چای سبز را کاملا توصیه می نماییم.

خواص شربت کامبوجا : متخصص تغذیه Maxine Smith، RD، LD می گوید: “ترجیحات شخصی، به کنار، شربت کامبوجا ممکن است

علاوه بر ارزشمندی برای زرادخانه سلامت شما باشد.” در حال حاضر تقریبا به عنوان محبوب در فروشگاه های

بهداشت مواد غذایی به عنوان سوپر مارکت های منظم خود، kombucha از چای (معمولا سیاه و گاهی سبز)

و قند (شاید سفید، توربینادو، آگوا و یا عسل) تخمیر شده است. نتیجه نهایی؟ نوشیدنی کمی فیزیکی که غنی

از پروبیوتیک است، به این معنی آن حاوی باکتری ها و مخمرهای زنده یا “میکروب های کوچک سالم” است

که به سیستم گوارش شما کمک می کند.

خواص شربت کامبوجا

اسمیت می گوید: “بعضی از مزایای سلامت کموشا شبیه به سایر غذاهای ریز شده مانند ماست،

کافیر و ترشی خالص (زنده) ترشح شده یا کلم پیچیده است. “اما این نیز دارای دیگران –

ترکیبات زیست فعال خاص – که منحصر به فرد برای kombucha است.”

از بین بردن مزایای kombucha
به احتمال زیاد به خاطر چای خود و پلی فنولهای موجود در آن، بخش زیادی از خواص دوستانه کامبوجا ممکن است.

“پلی فنول ها به عنوان آنتی اکسیدان های قوی در بدن عمل می کنند و التهاب را کاهش می دهند

که علت اصلی بسیاری از بیماری ها و شرایط است.” “و روند تخمیر واقعا مقدار پلی فنل را افزایش می دهد.”

 

آخرین بروز رسانی : 1399/11/28

کامبوجا گزنه

گزنه گیاهی وحشی و در عین حال پر خاصیت است که معمولا بصورت خود رو رشد می کند و برای کنترل قند ، شستوشوی دستگاه گوارش و درد مفاصل بسیار مفید است . استفاده از نوشیدنی کامبوجا به همراه گزنه می تواند برای افرادی که با بیماری مرض قند دستو پنجه نرم می کنند بسیار سودمند باشد . برای تهیه نوشیدنی کامبوجا با طعم گزنه احتیاج به یک لیتر کامبوجا گزنه و یک دستگاه میکسر داریم تا بتوانیم آنها را کاملا باهم میکس کنیم .

خواص شربت کامبوجا گزنه

 1. اولین و مهمترین خاصیت کامبوجا گزنه این است که دشمن سرسخت قند خون بوده و برای افراد دیابتی عالی است.
 2. گزنه برای درمان پروستات در آقایان بسیار مفید است
 3. تعداد گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد و به سیستم تنفسی کمک خواهد کرد.
 4. ضد اسهال بوده و معده و روده را تقویت می کند.

نحوه درست کردن کامبوجا باطعم گزنه

درست کردن کامبوجا باطعم گزنه کار سختی نیست. فقط کافیست از عطاری ها مقداری گزنه تهیه کنید و یا اگر به طبیعت سفر می کنید خود مقداری از این گیاه را جمع آوری کنید و بعد از شستشو آن را خشک کرده و آسیاب نمایید و در نهایت مقدار یک قاشق غذاخوری از پودر گزنه را به یک لیتر کامبوجا کلاسیک (ساده) اضافه کرده و بصورت ناشتا میل نمایید.

برای خرید شربت کامبوجا لطفا با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید.

منبع : ویکی پدیا

آخرین بروز رسانی : 1398/07/28

ماسک صورت کامبوجا

بدلیل خواص بسیار زیادی که قارچ کامبوجا برای رفع چین و چروک پوست دارد و به نوعی ترمیم کننده پوست می باشد عده ای از متخصصان پوست ماسک صورت کامبوجا را به افرادی که ناراحتی های پوستی دارند و یا قصد دارند با پیری و چروک های پوست و جوش های صورت مقابله کنند توصیه می کنند. اینکه چقدر ماسک صورت کامبوجا موثر واقع می شود و یا آیا اصلا کارایی دارد یا خیر را باید از افرادی که از قارچ کامبوجا به عنوان ماسک صورت استفاده کرده اند پرسید.

آنچه مسلم است کامبوجا برای بیماری های پوستی و التیام پوست مفید است چه بصورت نوشیدنی مصرف  شود و چه به صورت ماسک بر روی صورت قرار داده شود.

خواص ماسک صورت کامبوجا برای پوست

 1. تقویت کننده پوست
 2. جلوگیری از ایجاد جوش
 3. رفع چین چروک پوست
 4. روشن و شفاف کننده صورت

برای سفارش و خرید اینترنتی کامبوجا با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آخرین بروز رسانی : ۲4 مرداد ۹۸

کامبوجا قرمز

خیلی ها فکر می کنند که کامبوجا قرمز یا زرشکی از ترکیب کامبوجا با آب زرشک یا آب آلبالو تهیه می شود اما معمولا کامبوجا قرمز همان کامبوجا با طعم چای ترش است. البته می توان کامبوجا را با بیشتر نوشیدنی ها و گیاهان دارویی ترکیب کرد بشرط آنکه در مورد خواص هر یک از آنها اطلاعات داشته باشید. بدلیل اینکه کامبوجا طبعی نسبتا سرد دارد بهتر است با مواد غذایی که طبع گرمی دارند استفاده شود تا سردی آن را خنثی کند.

کامبوجا قرمز اصل یا تقلبی

پس تا اینجای کار دلیل قرمز رنگ بودن کامبوجا را متوجه شدید . ممکنه برای شما این سوال بوجود بیاید که ممکن است از رنگ های خوراکی برای قرمز شدن این نوشیدنی استفاده کنند. جواب این سوال مثبت است بدلیل گران قیمت بودن چای ترش ممکن است بعضی از افراد سودجو از رنگ برای قرمز شدن کامبوجا استفاده کنند. خوردن چنین نوشیدنی ای نتنها برای بدن مفید نیست بلکه مضر نیز می باشد. پس در هنگام خرید نوشیدنی کامبوجا حتما به اصل و ارگانیک بودن آن توجه کافی داشته باشید.

خواص کامبوجا قرمز

 • کنترل فشار خون
 • شادی آور
 • خون ساز
 • تقویت سیستم ایمنی

منبع : wikipedia

آخرین بروز رسانی : 1398/07/30

 

عصاره کامبوجا

عصاره کامبوجا همان نوشیدنی یا شربت کامبوجا است که مقدار بسیار زیادی تن نشین قارچ کامبوجا در آن وجود دارد و خاصیت رشد و زایایی بسیار زیادی دارد. استاتر کامبوچا یا عصاره کامبوچا بیشتر در تولید نوشیدنی و تکثیر قارچ کامبوجا کاربرد دارد و قابل خوردن نیست. همچنین سوالی که خیلی از عزیزان از ما می پرسند این است که آیا قارچ کامبوجا خوردنی است؟ خیر خود قارچ خوردنی نیست بلکه از قارچ فقط برای تولید کامبوجا استفاده می شود.

در مورد عصاره کامبوجا بیشتر بدانید

 • داشتن قارچ کامبوجا به تنهایی برای تولید نوشیدنی کامبوجا کافیست اما اگر میخواهید فرایند تخمیر سریع تر انجام شود و نوشیدنی بهتری داشته باشید پیشنهاد می کنیم از عصاره کامبوجا در هنگام تولید نوشیدنی استفاده کنید.
 • اگر خودتان قصد دارید نوشیدنی کامبوجا را در منزل تهیه کنید مواد ته نشین نوشیدنی را در یک ظرف دهن باز نگهداری کنید و با استفاده راهنمای جامع طرز تهیه کامبوجا خانگی از عصاره کامبوجا استفاده کنید.
 • برای تهیه عصاره کامبوجا کافیست شربت کامبوجا را به مدت دو هفته در دمای اتاق و در محیطی تاریک یا کم نور قرار دهید. بعد از گذشت دو هفته می توانید نوشیدنی را صاف کنید.

خواص عصاره کامبوجا

 • درمان کبد چرب
 • کنترل فشار و قند خون
 • کاهش ریزش مو و تقویت پوست
 • پاکسازی سیستم گوارش و تقویت معده
 • تقویت سیستم اعصاب و آرام بخش
 • جلوگیری از رشد سلول های سرطانی
 • کاهش چربی و کمک به تناسب اندام
 • دفع سموم بدن و سنگ کلیه

برای خرید کامبوجا لطفاً با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید.

منبع : wikipedia.org

آخرین بروزرسانی : 1399/03/09

خرید قارچ کامبوجا در کرج

هموطنان گرامی ساکن کرج می توانند برای سفارش نوشیدنی و چای کامبوجا و همچنین خرید قارچ کامبوجا در کرج با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرند.

کلیه سفارشات ظرف مدت چند ساعت بدست مشتریان گرامی خواهد رسید و مشتریان می توانند هزینه ارسال را بعد از دریافت کامبوجا به پیک پرداخت نمایند.

خرید قارچ کامبوجا در کرج

 

آخرین بروز رسانی : 18 مرداد ماه 98          کانال تلگرام  : kambouja@

کامبوجا و تیروئید

تقریبا همه متخصصان طب سنتی و پزشکی بر این باورند که مصرف کامبوجا و تیروئید ارتباط نزدیکی بایکدیگر دارند. به همین دلیل به خیلی از بیمارانی که دچار کم کاری یا پر کاری تیروئید هستند مصرف شربت کامبوجا توصیه میشه. اینکه کامبوجا چه تاثیری روی بیماران تیروئیدی داره و چقدر می تونه مفید باشه در هاله ای از ابهام قرار داره و دقیقا مشخص نیست. اما سعی می کنیم در ادامه بشکل واضح تری به بررسی رابطه بین کامبوجا و تیروئید بپردازیم.

مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین B هستند به شدت به کسانی که دچار بیماری کم کاری تیروئید هستند توصیه می شود. عمده ترین غذاهایی که مقدار قابل توجهی ویتامین گروه B دارند عبارتند از :

 • نخود فرنگی
 • کنجد
 • ماهی
 • شیر و پنیر
 • تخم مرغ

کامبوجا و تیروئید

به گزارش موسسه NIH، رابطه ی معنا داری بین کم کاری تیروئید و عملکرد روده وجود دارد که مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که حاوی باکتری های مفید پروبیوتیک هستند می تواند به سلامت روده و دستگاه گوارش کمک کند.

منابع انگلیسی : www.naturalendocrinesolutions.com          آخرین بروزرسانی این مقاله  1398/05/15

خرید کامبوجا در شیراز

برای سفارش و خرید کامبوجا در شیراز لطفا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. ضمنا جهت اطمینان از ارگانیک و اصل بودن شربت کامبوجایی که از ما خریداری می نمایید می توانید آن را به آزمایشگاه های معتبر بدهید تا مورد آزمایش قرار بگیرد. در ضمن فروشگاه اینترنتی ما هیچ شعبه ای در شیراز ندارد و بصورت مستقیم به شهرهای مختلف کامبوجا ارسال می نماید.

خرید کامبوجا در شیراز

بدلیل بعد مسافت و دور بودن بعضی از شهرها از تهران خیلی ها امکان آمدن به تهران و خرید کامبوجا را ندارند به همین دلیل به این فکر افتادیم تا دامنه فروش کامبوجا را از مرزهای تهران فرا تر ببریم و فعالیت خودمان را گسترش دهیم در حال حاضر فروشگاه اینترنتی کامبوجا اکسیر جوانی به بیشتر شهرهای ایران نوشیدنی و شربت کامبوجا ارسال می نماید. برای راحتی و سهولت مشتریان گرامی در خرید کامبوجا در شیراز ، شیرازی های عزیز می توانند بصورت تلفنی و پرداخت از طریق کارت های اعتباری می توانند اقدام به سفارش و خرید کامبوجا نمایند و نهایتا ظرف مدت 24 ساعت نوشیدنی کامبوجا را در شیراز تحویل بگیرند.

فروش قارچ کامبوجا در شیراز

کلیه علاقه مندات به نوشیدنی فراسودمند و پروبیوتیک کامبوجا در شیراز که مایل به تولید این نوشیدنی به صورت خانگی هستند می توانند بصورت آنلاین اقدام به خرید قارچ کامبوجا در شیراز نمایند. قیمت فروش قارچ کامبوجا در شیراز برابر با قیمت آن در تهران است و فقط هزینه ارسال به آن اضافه می شود که مشتریان گرامی می توانند شخصا و بصورت نقدی بعد از دریافت قارچ کامبوجا در شیراز پرداخت نمایند.

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی                      آخرین بروزرسانی این مقاله : 21 مرداد ۱۳۹۸

طبع کامبوجا

به گفته متخصصان طب سنتی کامبوجا طبع سردی دارد و افرادی که دچار سردی مزاج هستند بهتر است از این نوشیدنی همراه با گیاهان و ادویه جاتی که طبع گرم دارند استفاده کنند تا دچار سردی نشوند. البته طبع کامبوجا خیلی سرد نیست و در واقع باعث ایجاد تعادل در متابولیسم و سیستم ایمنی بدن می شود.

راه خنثی کردن طبع کامبوجا

برای خنثی کردن طبع سرد کامبوجا پیشنهاد می کنیم بعد از خرید کامبوجا مقداری دارچین یا زنجبیل به آن اضافه کنید و مدتی در یخچال نگهداری کنید تا کاملا طعمدار شود و سپس آن را نوش جان کنید. البته گیاهان دیگری هم وجود دارند که جوشانده یا دم کرده آنها را می توان با کامبوجا ترکیب کرد و سردی آن را خنثی کرد که در آینده به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

 

کانال تلگرام  : kambouja@          آخرین بروز رسانی : 5 شهریور ۹۸

 

کامبوجا و جوش صورت

شربت کامبوجا بدلیل داشتن ویتامین های گروه B و خواص پروبیوتیک، تقویت کننده پوست و مو بوده و تاثیرات خوبی در برطرف کردن چین و چروک پوست دارد. محققان دانشگاه شیکاگو در تحقیقات اخیرشان در مورد ارتباط کامبوجا و جوش صورت به این نتیجه رسیدن که مصرف کامبوجا در داشتن پوستی صاف و بدون جوش و چربی های زیر پوستی تاثیر مثبتی دارد.

کامبوجا و جوش صورت

مصرف طولانی مدت و مداوم چای کامبوجا بدلیل اینکه در کنترل قند و چربی خون تاثیر مستقیم دارد باعث کاهش کلسترول و چربی های زیر پوستی می شود و این موضوع باعث کاهش جوش های صورت می شود . دلیل دیگه ای که ارتباط تنگاتنگ کامبوجا و جوش صورت را اثبات میکنه اینه که کامبوجا خاصیت پاک کنندگی و سمزدایی داره و باعث احیای کبد میشه . وقتی کبد بدرستی کار کنه بسیاری از مریضی های پوستی و مشکل جوش صورت خود بخود برطرف میشود.

تاثیر مصرف کامبوجا بر جوش و چین و چروک پوست

کامبوجا بدلیل ترکیبات مفیدی که دارد برای پوست و مو بسیار مفید بوده و باعث چلوگیری از چین و چروک پوست و تجمع بافت های چربی و به وجود آمدن جوش های صورت می شود. برای داشتن صورتی صاف و تمیز نیاز است که به مدت طولانی از نوشیدنی کامبوجا استفاده کنید و همزمان با آن رژیم غذایی سالمی داشته باشید و از خوردن غذاهای حاضری و غذاهایی که پر از ادویه و روغن های اشباع هستند پرهیز کنید.

 

منابع لاتین : banish.com                      آخرین بروزرسانی این مقاله 1398/05/15

خرید کامبوجا قم

فروشگاه کامبوجا اکسیر جوانی ، با بیش از 5 سال سابقه در زمینه تولید کامبوجا ارگانیک مفتخر به عرضه کامبوجا در شهر قم با قیمت استثنایی می باشد. برای خرید کامبوجا قم و سایر شهرهای اطراف تهران یک مزیت مهم دارند و آن نزدیک بودن به تهران است. شما عزیزان برای خرید کامبوجا در قم کافی است بصورت تلفنی اقدام به ثبت سفارش خود کنید و نهایتا تا 24 ساعت بعد از واریز مبلغ نوشیدنی کامبوجا را در شهر قم تحویل بگیرید.

راهنما خرید کامبوجا قم

حتما به این نکات در هنگام خرید کامبوجا توجه نمایید:

 • به اصل و ارگانیک بودن کامبوجا حتما دقت داشته باشید
 • پر رنگ بودن یا نبودن کامبوجا نشانه اصل بودن یا تقلبی بودن آن نیست
 • کامبوجا اصل گازدار است و مقدار کمی لرت که باقی مانده قارچ کامبوجاست در آن قابل مشاهده است.

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی

سایت کامبوجا اکسیر جوانی

سایت کامبوجا اکسیر جوانی از سال 95 با هدف بهبود سطح سلامت مردم و جایگزینی نوشیدنی کامبوچا بجای نوشابه های صنعتی و مضرر افتتاح شد . کامبوجا از نوعی قارچ با همین نام تهیه می شود که خواص زیادی دارد . مهمترین خواص چای کامبوجا عبارتست از :

1 – ضد سرطان بودن

2 – کنترل کننده دیابت نوع دو

3 – تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

4 – رفع چین و چروک پوست

هدف سایت کامبوجا اکسیر جوانی

هدف اصلی سایت کامبوچا ارائه نوشیدنی کامبوجا خانگی و صد درصد ارگانیک و ارسال آن به سراسر نقاط کشور است تا همه آنهایی که به سلامت خود اهمیت می دهند بتوانند براحتی اقدام به خرید اینترنتی کامبوجا کنند و در کوتاه ترین زمان نوشیدنی خود را هرجای ایران که باشند تحویل بگیرند.

نحوه خرید از سایت کامبوجا اکسیر جوانی

محصولات ما شامل سه دسته اصلی : کامبوجا ساده (کلاسیک) ، کامبوجا باطعم چای ترش ، کامبوجا باطعم چای سبز است .

بطری های کامبوجا یک لیتری هستند و هر کارتن حاوی 12 عدد بطری کامبوجا می باشد .

حداقل سفارش بدلیل سهولت در ارسال کالا یک کارتن است و مقادیر کمتر قابل ارسال نمی باشد .

سفارشات همشهریان تهرانی از طریق پیک موتوری و ظرف چند ساعت ارسال می شود .

سفارشات شهرستان از طریق پست یا تیپاکس یا اتوبوس ارسال خواهد شد و حداکثر 72 ساعت زمان خواهد برد.

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی

کامبوجا و سرطان

کامبوجا و سرطان دو کلمه ای است که خیلی کنار هم بکار برده می شود و دلیل آن هم خاصیت ضد سرطانی بودن نوشیدنی کامبوجا است که باعث محبوبیت زیاد آن در نزد مردم شده است. اینکه چگونه کامبوجا باعث پیشگیری از سرطان می شود یا جلوی پیشرفت این بیماری را می گیرد رازی است که امروز قصد داریم از آن پرده برداریم. شاید قبل از شروع بد نباشه که یک امار جهانی از سرطان ارائه کنیم تا بیشتر نگران سلامتی خود و اطرافیانتان باشید. متاسفانه بر اساس آماری که در سال 2019 سازمان غذا و دارو ارائه کرده است بیش از 200 میلیون نفر در جهان مبتلا به بیماری سرطان هستند که بسیار تکان دهنده است.

خواص کامبوجا و سرطان

چای کامبوجا به دلیل داشتن باکتری های سودمند و ترکیبات خاص توانایی از بین بردن بافت های سرطانی را دارد و از رشد سلول های مخرب که به سایر بافت های بدن آسیب می زنند جلوگیری می کند . در واقع این فقط کامبوجا نیست که خاصیت ضد سرطانی دارد بلکه بسیاری از مواد غذایی مثل چای ترش، خاصیت آنتی اکسیدانی دارندو بطور کلی موادی که ترکیبات آنتی اکسیدانی دارند با رادیکال های آزاد که منشا بروز سرطان هستند مقابله می کند. با رعایت چند نکته ساده اما مهم در رژیم غذایی می توانید تا حد زیادی از ابتلا به سرطان پیشگیری کنید مثلا از مواد خوراکی ارگانیک و طبیعی مانند میوه جات و سبزیجات بیشتر استفاده کنید، کمتر غذاهای سرخ کردنی و فست فود بخورید، نوشابه و دلستر را بطور کلی از عادت غذایی تون حذف کنید و بجاش از شربت کامبوجا استفاده کنید.

کامبوجا و درمان سرطان

درست است که کامبوجا و سرطان ارتباط معنی داری بایکدیگر دارند ولی این دلیل نمی شود که بگوییم کامبوجا سرطان را بصورت کامل درمان می کند. اگر سرطان با خوردن یک نوشیدنی قابل درمان بود پس چه احتیاجی به شیمی درمانی و این همه تلاش برای زنده ماندن بیماران سرطانی بود؟! پس می توان گفت با خوردن شربت کامبوجا شما از ابتلا به سرطان پیشگیری خواهید کرد. ضمن اینکه افرادی که مبتلا به این بیماری هستند کامبوجا برایشان مفید خواهد بود چراکه جلوی رشد بیماری آنها را می گیرد و در روند درمانی تاثیر مثبتی دارد.

برای جمع بندی و به عنوان یک توصیه دوستانه از همه عزیزانی که این مطلب را می خوانند تقاضا داریم به مواد غذایی که در طول روز مصرف می کنند اهمیت بدهند. ورزش و فعالیت بدنی رو هرگز از یاد نبرند و از محصولات طبیعی و گیاهی که در طب سنتی توصیه شده بیشتر استفاده کنند.

ارتباط میان کامبوجا و سرطان

در آخرین آزمایشاتی که بر روی حیواناتی نظیر موش که از نظر بیولوژیکی سیستم بدنی شبیه به انسان دارد تقریبا ارتباط بین مصرف کامبوجا و پیشگیری از سرطان اثبات شده اما تحقیقات در این زمینه ادامه داره و هنوز بصورت قطعی در هیچ یک از مجامع علمی در مورد درمان بیماری کامبوجا با خوردن کامبوجا یا هر نوشیدنی گیاهی دیگر اظهار نظری نشده.

اما متخصصان طب سنتی اعتقاد زیادی به چای کامبوجا دارند و به بیماران سرطانی توصیه می کنند. ضمن اینکه خود ما هم به عنوان تولید کننده کامبوجا بازخورد های خوبی در مورد مصرف کامبوجا و تاثیرات مثبت این نوشیدنی روی بیماری سرطان از طرف مشتریان مختلف دیده ایم و این موضوع نمی تواند اتفاقی باشد!

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی                      آخرین بروزرسانی این مقاله : 6 مرداد 1398

معجون کامبوجا

معجون کامبوجا نوعی نوشیدنی است که از قارچ کامبوچا ، شکر و ترکیبات دیگه آماده میشه که خواص فوق العاده ای داره که در ادامه توضیح خواهیم داد .

اول بریم سراغ اسم این نوشیدنی و اینکه چرا اصلا به آن معجون کامبوجا می گویند؟ چای کامبوجا به علت خواص متعدد و بی شمارش کم کم در ایران داره به یک نوشیدنی شناخته شده و محبوب تبدیل میشه همانطور که در آمریکا و اروپا همچین اتفاقی افتاده. شاید برای شما عجیب باشه که در تمام نواحی دنیا شربت کامبوجا کاملا شناخته شده است و حکم داروی گیاهی را برای خیلی از بیماری ها دارد. اما این قضیه واقعیت داره و اگر کمی زبان انگلیسی شما خوب باشه کافیه تو اینترنت کلمه kombucha tea رو سرچ کنید تا در سایت های علمی و معتبر دنیا مطالب بسیار زیادی در مورد خواص بی نظیر کامبوجا مشاهده کنید.

البته نگران نباشید اگر وقت جستجو و مطالعه منابع انگلیسی را ندارید ما این کار را انجام داده ایم و پس بررسی و تحقیقات زیاد به یک لیست جامع از خواص معجون کامبوجا رسیدیم که در ادامه به سمعتان می رسانیم.

خواص معجون کامبوجا

کمک به بهبود بیماری های تنفسی مثل آسم

حفظ سلامت دستگاه گوارش و جلوگیری از بیماری های گوارشی

معجون کامبوجا تقویت کننده قوای جنسی است

نوشیدنی کامبوجا بدلیل داشتن ویتامین B ضد استرس و آرامش بخش است

به نوشیدنی کامبوجا معجون لاغری کامبوجا هم گفته می شود که به دلیل داشتن خاصیت چربی سوزی آن است.

چای کامبوجا قند خون را کنترل می کند و برای بیماران دیابتی بهترین نوشیدنی به حساب می آید.

گفته میشه که مصرف مداوم شربت کامبوجا به درمان آسم و ییماری های تنفسی کمک زیادی می کنه.

افرادی که به سلامت پوست و موی خود اهمیت می دهند حتما مصرف کامبوجا رو امتحان کنند تا تاثیر شگفت انگیز آن را در تقویت ریشه مو و کاهش چین و چروک صورت مشاهده کنند.

خرید معجون کامبوجا

برای خرید معجون کامبوجا شما عزیزان می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت اقدام به سفارش کامبوجا بصورت اینترنتی نمایید . کلیه سفارشات شما از طریق اسنپ یا پیک موتوری ظرف پند ساعت ارسال خواهد شد. همچنین سفارشات افرادی که در شهرستان هستند از طریق اتوبوس یا پیک موتوری ارسال می شود.

 

درصورتی که در مورد داروی گیاهی کامبوجا اطلاعات بیشتری نیاز دارید پیشنهاد می کنم حتما سری به سایر مقالات وبسایت بزنید. موفق و پیروز باشید.

 

چگونه قارچ کامبوجا تولید کنیم

اینکه چگونه قارچ کامبوجا تولید کنیم ؟ همواره سوالی بوده که ذهن خیلی از علاقه مندان به شربت کامبوجا رو درگیر خود کرده که ما قصد داریم امروز توضیحاتی در این مورد بدیم تا ابهامات برطرف بشه!

چگونه قارچ کامبوجا تولید کنیم

اول اینکه باید محیط پرورش و کشت قارچ کامبوجا کاملا تمیز و عاری از هر گونه گرد و غبار و آلودگی باشه

دو اینکه از هر جایی قارچ کامبوجا تهیه نکنید ! چون ممکنه قارچ کامبوجا مرده باشه و

قابلیت تکثیر شدن نداشته باشه و شما متوجه این موضوع نشید . چون از ظاهرش خیلی

سخت میشه فهمید و باید تحت شرایط مناسب کشت بشه تا نعلوم شه سالمه و قابلیت تکثیر داره یا خیر .

 

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی

چای تخمیری کامبوجا

چای تخمیری کامبوجا از نوعی خزه یا گل سنگ بنام کمبو و شکر و چای تهیه می شود که خواص دارویی باور نکردنی دارد . در گذشته نام اصلی این نوشیدنی کومبو چای بوده است که امروزه در بیشتر محافل از آن با نام کامبوجا یاد می شود . وجه تسمیه چای تخمیری کامبوجا بدلیل نوع فرایند تولید شربت یا چای کامبوجاست. اگر از طرز تهیه کامبوجا آگاهی داشته باشید می دانید که پس درست کردن چای و قرار گیری قارچ کامبوجا در ظرف باید در ظرف را با پارچه ای تمیز بست و مدت یک هفته تا 10 روز آن را در محیطی تاریک با دمای مناسب قرار داد تا فرآیند تخمیر بصورت کامل انجام شود. این گازدار بودن نوشیدنی کامبوجا هم بخاطر فرایند تخمیری است که در زمان تولید نوشیدنی انجام می شود. چای تخمیری کامبوجا فواید زیادی دارد که در ادامه بصورت تیتروار به آنها اشاره خواهیم کرد.

فواید چای تخمیری کامبوجا

 • تقویت کننده سیستم ایمنی بدن
 • جلوگیری از ابتلا به فشار خون
 • تنظیم قند خون
 • پاکسازی کبد و مجاری اداری
 • درمان آسم
 • درمان تاسی سر
 • جلوگیری از ریزش مو 
 • رفع چین و چروک پوست

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی

کامبوجا و چاقی

این روزها چای کامبوجا در خیلی از محافل علمی و در میان مردم کوچه و بازار بر سر زبان ها افتاده و با توجه به اینکه خواص بی نظیری که برای سلامت انسان دارد نه به عنوان دارو بلکه به عنوان یک نوشیدنی سالم و طبیعی که دوستدار کبد و دستگاه گوارش است جایگاه ویژه ای در میان رژیم غذایی بسیاری از افراد جامعه پیدا کرده . برای مثال شربت کامبوجا که باعث شده افرادی که با مشکل چاقی و اضافه وزن مواجه هستند به فکر تهیه چای کامبوجا بی اُفتند .  کامبوجا و چاقی دو عبارتی هستند که خیلی از مواقع در کنار یکدیگر به کار رفته اند و خیلی ها علاقه دارند که بدانند آیا واقعا کامبوجا چاقی و اضافه وزن را کنترل می کند یا خیر؟

ارتباط کامبوجا و چاقی

البته مشخص است که نمی توان انتظار داشت با خوردن یک نوشیدنی معمولی به طور کلی افراد چاق و آنهایی که اضافه وزن دارند به وزن ایده‌آل خود برسند اما می توان انتظار داشت که اگر کمی ورزش کنید و غذاهای ناسالم را کنار بگذارید و در کنار آن از خوردن نوشیدنی های مضر مانند نوشابه و دلستر صرف نظر کنید و به جای آن به صورت روزانه از نوشیدنی کامبوجا استفاده کنید هیچگاه دچار چاقی و تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو نخواهید شد .

کامبوجا چگونه باعث جلوگیری از چاقی میشه؟

چای کامبوجا به علت داشتن ویتامین ها و آنزیم های بسیار مفید باعث می شود که فرایند هضم و جذب مواد مغذی در روده به صورت کامل و آسان تر انجام شود. درنتیجه بدن بطور طبیعی انرژی بیشتری نسبت به حالت عادی خواهد داشت. به همین دلیل است که می‌گویند کامبوجا نوشیدنی انرژی زاست. وقتی  سوخت و ساز بدن به صورت مناسب انجام شود و در کنارش کمی فعالیت بدنی هم داشته باشید مطمئناً به چاقی و اضافه وزن دچار نخواهید شد.

بنابراین می‌توان گفت مصرف کامبوجا و چاقی ارتباط غیر مستقیمی با یکدیگر دارند البته دلیل دیگری هم برای اثبات ارتباط میان کامبوجا و چاقی هست و آن هم این است که کامبوجا میزان قند خون را تا حد زیادی تنظیم می کند و باعث می شود که بدن میل کمتری به سوزاندن قندها داشته باشد. درنتیجه برای به دست آوردن انرژی بجای قند از چربی ها استفاده می کند و مانع تجمع چربی در بدن می شود . تقریبا میشه گفت که کامبوجا یک چربی سوز هم به شمار می آید و برای اونهایی که علاقه مند به استفاده از رژیم های غذایی و نوشیدنی های سالم هستند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد

کامبوجا و چاقی صورت

کامبوجا برای چاقی

 

کانال تلگرام ما : کامبوجا اکسیر جوانی

 

کامبوجا ویکی پدیا

بر اساسا آنچه که از کامبوجا ویکی پدیا نقل کرده نوعی چای یا نوشیدنی است که از تخمیر چای معمولی یا چای سبز تهیه می شود . مصرف چای کامبوچا تقریبا 200 سال قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) در میان مردم رواج داشته و از این نظر جزو کهن ترین نوشیدنی ها بشمار می آید .

گفته میشه که کامبوجا از طریق بازرگانانی که از اروپا به نواحی شرقی آسیا برای تجارت می آمدند به اروپا و بخصوص کشورهای واقع در اروپای شرقی منتقل شد و بعد از مدت کوتاهی عمومیت پیدا کرد ، در آنجا عمومیت پیدا کرد و تا قبل از جنگ جهانی اول این روند ادامه داشت تا اینکه بدلیل کمبود چای و شکر در زمان جنگ ، تولید نوشیدنی کامبوچا یا کامبوجا بشدت کاهش پیدا کرد چرا که وجود چای و شکر برای تولید چای کامبوجا اجتناب ناپذیر بود . البته امروزه بدلیل خواص بسیار خوبی که قارچ کامبوجا دارد مصرف کامبوجا در میان کشورهای اروپایی و آمریکا رواج پیدا کرده و در آمریکا انجمن  تخصصی کامبوجا تشکیل شده است .

ترکیبات کامبوجا ویکی پدیا

کامبوچا از یک لایه پلی ساکارید که از مخمرها و باکتری‌ها تشکیل می شود بوجود می آید . نحوه تخمیر به این  صورت است که ابتدا مخمرهای موجود در محیط کشت (چای و شکر) ، قند ساکارز را شکسته، گلوکز و فروکتوز تولید می‌کنند. فروکتوز هم با ایزومریزاسیون به گلوکز تبدیل می شود ، در مرحله بعد این قندها توسط باکتری ها به مصرف می رسند و الکل و گاز Co۲ تولید می‌کنند. Co۲ در نوشیدنی باقی می‌ماند و باعث می‌شود این نوشیدنی گازدار شود. وقتی الکل به مقدار مناسب تولید شد زمینه برای رشد باکتری‌هایی که از منبع کربنی جهت رشد و تکثیر خود استفاده می‌کنند مناسب می‌شود و باکتری‌ها فعال می‌گردند و الکل را به اسیدهایی از قبیل اسید استیک، اسید لاکتیک، اسید گلوکونیک و اسید گلوکورونیک تبدیل می شوند. این نوشیدنی شامل ویتامین‌های گروه ب و اسیدفولیک است که خواص ضد باکتریایی دارد.

نکته مهم و قابل توجه اینه که ، شکر و کافئین اولیه به مصرف مخمر و باکتری می‌رسد، نوشیدنی در پایان کار هیچ‌یک از این مواد که برای انسان مضر است را ندارد. البته ترکیب این نوشیدنی براساس نواحی متفاوت آب و هوایی، روش رشد و… کمی تفاوت دارد، اما درهمه موارد، این نوشیدنی ترش و شیرین با طعم و عطر دلنشین و دلپذیر و خواص درمانی تغذیه‌ای بسیار بالا می‌باشد.

منبع : ویکی پدیا فارسی

[widget id=”business-kit-cta-2″]

 

انواع کامبوجا

بشکل کلی انواع کامبوجا موجود در بازار شامل شربت کامبوجا ساده ، کامبوجا چای سبز ، کامبوجا چای ترش و کامبوجا میوه ای می باشد . البته خیلی قاعده و قانون خاصی برای طعم دار کردن نوشیدنی کامبوجا وجود نداره و بیشتر ذائقه ای عمل میشه که این قضیه یه خوبی داره و یه بدی ! خوبی این اتفاق ایجاد تنوع زیاد در انواع طعم های کامبوجا خواهد بود و بدی آن اینست که ممکنه برخی از ترکیبات خیلی باهم سازگار نباشند و هم از نظر مزه و هم از نظر خواص باعث ایجاد تاثیر منفی در نوشیدنی کامبوجا بشه . به همین دلیل در پروسه طعم دار کردن انواع چای کامبوجا بهتره مواردی رو در نظر داشته باشید که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت .

قبل از شروع یه توصیه داریم و اونم اینه که اگر دوست دارید کامبوجا طعم دار استفاده کنید ، کامبوجا ساده خریداری کنید و خودتان بر اساس میل و ذائقه شخصی هر طعم و مزه ای که دوست دارید رو اضافه کنید و زود مصرف کنید . چون با اضافه کردن مواد اضافی به کامبوجا مدت انقضا آن را کاهش می دهیم و بهتره که زود به زود کامبوجا طعم دار رو میل کنید .

زمان طعم دار کردن کامبوجا

مهمترین موضوعی که در طعم دار کردن نوشیدنی کامبوچا وجود داره زمان اضافه کردن چای ترش ، چای سبز ، سبزیجات خشک معطر ، دمنوش ها و حتی میوه جات می باشد . بدلیل اینکه قارچ کامبوجا به بسیاری از این مواد حساسه و اضافه کردن این طعم دهنده ها باعث عدم تکثیر قارچ کامبوجا و از بین رفتنش میشه بهتره که برای طعم دار کردن چای کامبوجا از روش دو مرحله ای استفاده بشه . یعنی در مرحله اول نوشیدنی کامبوجا ساده تهیه و تولید میشه و بعد از اینکه قارچ کامبوجا رو از ظرف خارج کردیم و به ظرف جدیدی که قصد داریم مجددا در آن کامبوجا درست کنیم ، انتقال دادیم در مرحله ی بعد اقدام به اضافه کردن مواد طعم دهنده به چای کامبوجا می نماییم .

قیمت کامبوجا

 

نحوه اضافه کردن مواد طعم دهنده به کامبوجا

اولین چیزی که باید درنظر داشته باشید اینه که با اضافه کردن مواد طعم دهنده به کامبوجا ، مدت زمانی که میتوانید نوشیدنی را نگه دارید را کاهش دادید مخصوصا اگر از محتویاتی مثل میوه جات استفاده کنید که خاصیت فساد پذیری دارند . به همین دلیل اگر از انواع دمنوش ها و چای های طبیعی هل ، دارچین یا زنجبیل استفاده کنید از این بابت نگرانی خاصی نخواهید داشت ولی اگر از انواع میوه ها به عنوان طعم دهنده استفاده میکنید بهتره در هنگام مصرف میوه جات را بصورت اسلایس یا میکس شده به نوشیدنی کامبوجا اضافه کنید و نهایتا ظرف سه روز این نوشیدنی را نوش جان کنید .

در ادامه لیستی از انواع کامبوجا بر اساس طعم هایی که می توان به آن اضافه کرد را به شما معرفی می کنیم .

 لیستی از انواع کامبوجا

بطور کلی کامبوجا با بیشتر میوه ها و دمنوش ها که ماهیت خنثی یا ترش دارند قابل ترکیب است اما بهتره با میوه های شیرین و لبنیات ترکیب نشه چون معمولا کامبوجا کمی ترش مزه است و ترکیب آن با شیر و دیگر فراورده های لبنی جالب نیست و حتی ممکنه تضاد هم داشته باشه و اصولا توصیه نمی کنیم .

 • کامبوجا پرتقالی
 • کامبوجا با عصاره لیمو ترش
 • کامبوجا با طعم کیوی
 • کامبوجا با طعم هندوانه
 • کامبوجا با طعم آب زرشک
 • کامبوجا با طعم آب آلبالو
 • کامبوجا با طعم آب انار
 • کامبوجا با طعم زغال اخته
 • کامبوجا با طعم توت فرنگی
 • کامبوجا با طعم کرفس
 • کامبوجا با طعم به لیمو
 • معجون کامبوجا ، عسل و بادام
 • کامبوجا با طعم بهار نارنج
 • کامبوجا همراه با انواع دمنوش های طبیعی
 • کامبوجا با سبزیجات معطر مثل نعنا و پونه
 • کامبوجا با طعم هل ، دارچین یا زنجبیل

[widget id=”business-kit-cta-4″]

انواع چای کامبوجا

چای کامبوجا معمولا به کامبوجا با طعم چای سبز ، کامبوجا با طعم چای ترش و کامبوجا با چای سیاه که بصورت پیشفرض می باشد دسته بندی می شود . کامبوجا چای سبز ، معمولا گزینه اول افرادی است که اضافه وزن دارند و دوست دارند لاغر شوند . چای کامبوجا طبعی متعادل دارد و برای همه مناسب است و کامبوجا زرشکی که با چای ترش درست میشه برای افراد میانسال که با فشار خون دست و پنجه نرم می کنند بسیار مناسب است .

نحوه تهیه انواع کامبوجا

 1. کامبوجا میوه ای :راحت ترین و بهترین راه برای تهیه انواع کامبوجا میوه ای خرید کامبوجا ساده و سپس میکس و ترکیب آن با میوه جات و کمی یخ است . کامبوجا میوه ای هم خواص زیادی داره و هم باعث ایجاد تنوع در طعم همیشگی کامبوجا میشه .

مرجع : wideopeneats.com

[widget id=”business-kit-cta-2″]

 

خرید قارچ کامبوجا در مشهد

قارچ کامبوجا از تکثیر تعداد زیادی از باکتری های مفید تشکیل میشه و توده ای نرم و دایره ای بوجود میاره که در اصطلاح به آن قارچ کامبوچا (scoby) گفته میشه و خواص درمانی بسیار زیادی داره که در قسمت مقالات وبسایت ما می توانید به تفصیل در موردش مطالعه کنید و با نوشیدنی کامبوجا بیشتر آشنا بشید . اما ما فرض رو بر این میگیریم که شما با کامبوجا آشنایی کامل دارید و همچنین علاقه مند به تهیه نوشیدنی کامبوجا بصورت خانگی و یا پرورش قارچ کامبوجا هستید و اطلاع ندارید برای خرید قارچ کامبوجا در مشهد باید بسراغ کدامیک از مغازه های سطح شهر بروید و اصلا چه نوع قارچی باید بخرید .

بجای خرید قارچ کامبوجا ، شربت کامبوجا بخرید!

قبل از هرچیز باید خدمتتون عرض کنم اینکه در تهران زندگی نمی کنید نمیتونه برای شما محدودیتی برای خرید شربت کامبوجا ایجاد کنه و ارسال کامبوجا به مشهد و دیگر شهرستان های ایران کاملا آسان و سریع انجام میشه بدون اینکه هیچ خللی در کیفیت نوشیدنی کامبوجا ایجاد بشه . پس برای خرید کامبوجا در مشهد کافیه با ما تماس بگیرید تا از طریق تیپاکس یا اتوبوس و … این محصول با ارزش و مفید را برای شما عزیزان ارسال کنیم .

خرید قارچ کامبوجا در مشهد

چند توصیه مهم :

 1. اول اینکه قارچ کامبوجا از تجمع تعداد زیادی باکتری پروبیوتیک مفید و زنده تشکیل شده و بسیار در مقابل آلودگی ، گرد و غبار و محیط کشت ناسالم حساس است و به سرعت از بین می رود . ممکنه در ظاهر چیزی مشخص نباشد اما قارچ کامبوجا پس از مرگ دیگر قادر به تکثیر نیست و حتی نمی توان با آن نوشیدنی کامبوچا تهیه کرد . پس در هنگام خرید قارچ کامبوجا به بهداشت و تمیزی آن توجه خاصی داشته باشید و آن را جدی بگیرید .
 2. سعی کنید از قارچ هایی که چند بار از آن ها استفاده شده برای تهیه نوشیدنی کامبوجا استفاده نکنید زیرا پس از چند مرحله استفاده کم کم قارچ والد خاصیت رشد و تکثیر خودشو از دست میده و دیگه قابلیت شد و نمو قبل رو نداره .
 3. خرید قارچ کامبوجا و تهیه کامبوجا خانگی دردسر های خاص خودش رو داره و زمان بره . حتی ممکنه بعد از مو به مو انجام دادن همه مراحل طرز تهیه کامبوجا باز هم قارچ شما کپک بزنه و همه تلاش ، وقت و هزینه ای که صرف تولید شربت کامبوجا کردید به هدر بره و مجبور بشید کل نوشیدنی و قارچ کامبوجا که حدودا کیلویی 200 هزار تومن قیمتشه رو دور بریزید (وقتی قارچ کامبوجا کپک میزنه هم خودش و هم نوشیدنی تولید شده توسط آن باید دور ریخته شود و دوباره قابل مصرف نخواهد بود)
 4. به دلایلی که عرض کردیم اگر تجربه کافی در زمینه تولید کامبوجا ندارید برای شما خرید چای کامبوجا آماده که صددرصد طبیعی و ارگانیک است، گزینه مناسب تر و کم درد سر تری خواهد بود.

خرید نوشیدنی کامبوجا

یکی از ساده ترین معیارها برای تصمیم گیری سریع در مورد خرید کامبوجا که به عنوان یک قاعده کلی باید در نظر گرفته بشه تاریخ انقضا نوشیدنی کامبوجا است . بهتر است این نوشیدنی بصورت تازه به تازه مصرف بشه اما باید توجه داشته باشید که نوشیدنی کامبوجا ماندگاری بالایی دارد و حداقل 3 تا 4 ماه پس از تولید می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

توجه به نوع بسته بندی کامبوجا

با توجه به اسیدی بودن نوشیدنی کامبوجا توصیه می شود از ظروف پلاستیکی برای بسته بندی و نگهداری نوشیدنی استفاده نکنید و یا بصورت موقتی از ظروف پلاستیکی استفاده کنید و برای نگهداری طولانی مدت حتما از ظروف شیشه ای استفاده نمایید ، دلیل این توصیه این است که امکان انتقال سموم از پلاستیک به نوشیدنی وجود دارد و برای سلامت انسان می تواند مخاطره آمیز باشد.

شما عزیزان مشهدی می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت براحتی اقدام به سفارش نوشیدنی کامبوجا نماید و از طریق پست یا شرکت های باربری آنها را درب منزل خود دریافت کنید . جهت اطلاع از قیمت کامبوجا و ثبت سفارش تماس بگیرید .

[widget id=”business-kit-cta-2″]

 

خواص کامبوجا برای کبد

آشنایی با خواص کامبوجا برای کبد – قارچ کامبوجا و کبد چرب چه ارتباطی با همدیگه دارن و بصورت کلی تاثیر کامبوجا بر کبد چیه؟ اینها سوالاتی هستن که در این مطلب به اون ها می پردازیم . امیدواریم براتون مفید باشه (زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه)

کبد چرب چیست ؟

کبد چرب یکی از بیماری هاییه که این روزها خیلی از افراد رو دچار مشکل کرده و همده ترین دلیل بروز بیماری کبد چرب عدم توجه به سالم بودن تغذیه و مصرف زیاد غذاهای چرب و حاضری است . غذاهایی که مقدار زیادی چربی اشباع دارند و با سخت ترین ورزش ها هم از بین نخواهند رفت و در عروق و کبد شما باقی می مانند .

شاید براتون جالب باشه که بدونید از هر چهار نفر در ایران یک نفر مبتلا به بیماری کبد چرب هستن و این یعنی ممکن است شما هم در خطر باشید ! نگران نباشید شما میتونید با کمی توجه بیشتر به نوع رژیم غذاییتون و مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های سالم مثل کامبوجا براحتی با بیماری کبد چرب مقابله کنید . فقط کافیه یه سری اصول رو رعایت کنید و به سلامت خودتون اهمیت بدین .

خواص کامبوجا برای کبد (تاثیر کامبوجا بر کبد چرب)

توصیه های مهم برای افراد مبتلا به بیماری کبد چرب :

از خوردن عرق کاسنی و شاه تره و هر چیز دیگری که سردی باشد جدا خود داری کنید . چون کبد طبعی گرم داره و خوردن سردی جات بصورت افراطی باعث کم کاری کبد و بیشتر شدن بیماری کبد چرب میشه . سر غذا و بلافاصله بعد از غذا به هیچ عنوان آب سرد نخورد . بجاش یکی دو ساعت بعد از غذا نوشیدنی کامبوجا بخورید . کامبوجا مثل هر پروبیوتیک دیگه ای مملو از باکتری های سودمنده که به بیشتر قسمت های بدن انسان کمک میکنه. از مهمترین خواص کامبوجا اینه که حاوی مخمرها و آنزیم هایه که به تجزیه ی مواد غذایی در بدن و هضم سریع تر مواد غذایی و جذب بیشتر ویتامین ها کمک میکنه. خوردن کامبوجا مقدار فلور روده رو افزایش میده و در بهتر هضم شدن غذا و البته متعادل شدن pH بدن تاثیرگذار خواهد بود.

 

قارچ کامبوجا و کبد چرب

اونایی که اضافه وزن دارن یا چاقن خیلی بیشتر از بقیه ممکن است که به کبد چرب مبتلا بشن پس تا میتونید تعداد وعده های غذاییتونو زیاد کنید و حجمشو کم . همچنین ورزشو به هیچ عنوان فراموش نکنید حتی اگر هفته ای یکبار هم ورزش میکنید بهتر از اصلا ورزش نکردنه . بازهم ما نوشیدنی کامبوجارو به شما توصیه میکنیم . هم در هنگام ورزش بدلیل انرژی زا بودنش و هم در دیگر مواقع بدلیل اینکه کامبوجا و لاغری ارتباط نزدیکی باهم دیگه دارن . ضمن اینکه ارتباط خوبی که بین مصرف قارچ کامبوجا و کبد چرب وجود داره باعث کنترل چربی خون و بهبود وضعیت کبد خواهد شد .

درمان کبد چرب با کامبوجا

یکی از دلایل عمده بیماری های کبدی و پوستی وجود استرسه . سعی کنید هرگز در معرض استرس خودتونو قرار ندین و از مصرف بی رویه نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه پرهیز کنید . مصرف نوشیدنی کامبوجا هم به تمدد اعصاب و کاهش استرس کمک میکنه بطوریکه بعد از مصرف کامبوجا احساس آرامش بیشتری خواهید کرد پس یکی دیگه از خواص کامبوجا برای کبد میتونه کاهش تنش های عصبی و استرس باشه . لطفا جهت سفارش و اطلاع از قیمت کامبوجا و همچنین خرید کامبوجا از طریق تلگرام یا شماره های تماس موجود در سایت اقدام فرمایید .

منبع : eater.com

کامبوجا و کبد چرب دو دشمن دیرینه !

این مقاله رو تقدیم می کنیم به همه ی اون هایی که دچار بیماری های کبدی مثل بیماری کبد چرب، هپاتیت و … هستند و دنبال مواد غذایی مفیدی میگردند که به روند بهبودشان کمک کنه و همچنین افرادی که مدام فست فود و غذاهای چرب مصرف می کنند و فک می کنند با کمی ورزش و فعالیت بیشتر میتونن همه این چربی ها رو از بین ببرن و مثل روز اول بشن! اونهایی که فکر میکنند بیماری فقط برای افراد پیر و سال خوردست و حالا حالا ها مریض نمیشن! امروز میخوایم زنگ خطرو برای همه روشن کنیم! با ما باشید …

بیماری کبد چرب چیست؟

کبد یکی از اعضای حیاتی بدن است که به عنوان صافی عمل کرده و سموم و مواد غذایی مضر را دفع می نماید. وجود مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است اما اگر این مقدار بین 5 تا 10 درصد باشد فرد به بیماری کبد چرب مبتلا شده است. مهم ترین عواملی که باعث بروز بیماری کبد چرب می شوند عبارتند از:

 1. مصرف مشربات الکلی
 2. خوردن غذای چرب و فست فود
 3. نداشتن فعالیت بدنی و اضافه وزن
 4. خوردن آب یخ

حالا که در مورد این بیماری آگاهی پیدا کردید میریم سراغ ارتباط نوشیدنی کامبوجا با درمان کبد چرب! اگر در مورد کامبوجا اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا دوست دارید با طرز تهیه کامبوجا آشنا شوید با ما همراه باشید.

ارتباط چای سبز ، کامبوجا و کبد چرب

چای سبز یکی از سالمترین نوشیدنی هایی است که بشر آن را کشف کرده و دلیل آن هم وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی و خاصیت چربی سوزی چای سبز است . مطالعات مختلف در مورد چای سبز نشان می دهد که مصرف کنندگان چای سبز کمتر دچار خطر ابتلا به سرطان پروستات، سینه و … می شوند و ترکیب کامبوجا و چای سبز یعنی بهره مندی از خواص هردوی آنها بصورت یکجا … مطالعات انجام شده بر روی نوعی موش صحرایی نشان می دهد که مصرف منظم کامبوجا به کاهش سموم کبدی ناشی از مواد شیمیایی کمک می کند و باعث کاهش حدود ۷۰ درصدی مواد زائد موجود در کبد می شود . و این موضوع میتواند برای افراد مبتلا به بیماری های کبدی خبر بسیار خوبی باشد .

 

کامبوجا قاتل کبد چرب !

طبق تحقیقات صورت گرفته بر روی 400 جوان ایرانی محققان متوجه شدن که بیش از 40 درصد این افراد مستعد بیماری چاقی و کبد چرب هستند و اگر اقدام به تغییر رژیم غذایی خود و کنار گذاشتن غذاهای حاضری و چرب مثل پیتزا ساندویچ و کله پاچه نکنند تا چند سال آینده دچار بیماری کبد چرب خواهند شد . متاسفانه این بیماری خیلی سریع در ایران و کشورهای توسعه یافته در حال همه گیر شدن است اما پیشگیری از این بیماری راهکارهای ساده ای دارد که یکی از آنها عدم استفاده از روغن های سرخ کردنی و فست فود هاست . همچنین مصرف کامبوجا و کبد چرب رابطه معکوسی بایکدیگر دارند و مصرف این نوشیدنی ارگانیک به شما عزیزان کاملا توصیه میشه .

برای خرید کامبوجا و دریافت مشاوره رایگان جهت خرید قارچ کامبوجا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام اقدام فرمایید .

منابع انگلیسی : reddit.com

 

حکم شرعی کامبوجا چیست؟
الکل در کامبوجا

امروز میخوایم در مورد وجود الکل در کامبوجا صحبت کنیم . همچنین شما عزیزان ممکنه بخواین بدونین مقدار مجاز الکل در کامبوجا چقدر است ؟ یا اینکه درصد الکل کامبوجای مناسب چقدره ؟ دلیل وجود الکل در کامبوجا و خیلی سوال های دیگه در مورد نوشیدنی کامبوجا و الکل که در ادامه همین مطلب به همه ی آن ها پاسخ خواهیم داد . لطفا تا انتها با ما باشید .

در مورد تهیه و خرید کامبوجا شما می توانید نوشیدنی کامبوچا را از فروشگاه خریداری کنید یا خودتان آن را در خانه درست کنید . در هر حال، بهتره از اصالت و بهداشتی بودن کامبوجا اطمینان حاصل کنید . کامبوچای آلوده یا بیش از حد تخمیر شده می تواند باعث ایجاد عوارض جدی و مصمومیت های شدید غذایی شود و سلامت شمارا بخطر بیاندازد .

آیا کامبوجا الکل دارد؟

بله مقدار کمی الکل در کامبوجا وجود دارد اما نکاتی داره که باید حتما بهش توجه بشه . چون افراد غیر متخصص معمولا کامبوجا رو در محیط غیر بهداشتی و بدون تجهیزات پیشرفته تولید می کنند ممکنه میزان الکل نوشیدنی از حد استاندارد بیشتر شود و عوارضی را در پی داشته باشد ، اما کامبوجا ی اصل در محیطی بهداشتی تهیه می شود و با الکل سنج درصد الکل آن اندازه گیری می شود .

اما ممکنه فکر کنید که یه همچین نوشیدنی پرخاصیت و اعجاب انگیزی که درمان کننده بسیاری از بیماری هاست چگونه الکل دارد ؟! مگه الکل برای بدن انسان مضر نیست ؟! این سوال جواب ساده ای داره و اونهم اینه که اولا درصد الکل کامبوجا بسیار کم است و ثانیا بسیاری از مواد غذایی و حتی خیلی از میوه ها درصد کمی الکل دارند و وجود این مقدار الکل در کامبوجا و سایر مواد خوراکی کاملا طبیعی است و هیچ ایرادی ندارد .

علت وجود الکل در کامبوجا چیست؟

در هنگام تهیه نوشیدنی کامبوجا و در طی فرایند تخمیر که بین یک هفته تا 10 روز بطول می انجامد ، شکر موجود در چای کامبوجا بر اثر فعل و انفعالات موجود در ظرف به اتانول تبدیل می کند که یک نوع الکل است. بنابراین نوشیدنی کامبوجا حاوی مقداری الکل است. یک چای کامبوجای مناسب باید کمتر از 0.5٪ الکل داشته باشد و همچنین رنگ آن شفاف و غلظتش خیلی زیاد نباشد . همچنین در تهیه کامبوجا نباید بیش از مقدار استاندارد از شکر استفاده کرد . دمای نگهداری شربت کامبوجا نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتره در محیطی سرد و بدور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود .

درصد الکل در کامبوجا چقدر است؟

درصد الکل موجود در کامبوجا در مقایسه با یک نوشیدنی الکلی استاندارد مانند یک لیوان آبجو (5٪ الکل) یا یک لیوان شراب (12٪ الکل) خیلی کم است. بطوریکه کامبوجا استاندارد حاوی حدود 0.5 تا 2٪ الکل است. (البته به ندرت به 2 درصد می رسد) کامبوجا هایی که در فروشگاه ها مشاهده می کنید باید از الزامات استاندارد برای نوشیدنی های غیر الکلی پیروی کنید. این به این معنی است که در تمام نوشیدنی های موجود در بازار از جمله کامبوجا مقدار مجاز الکل باید کمتر از 0.5٪ باشد.

خرید اینترنتی کامبوجا

فرآیند تخمیر و وجود الکل در کامبوجا ، عمر مفید کامبوچا را افزایش می دهد، همانطور که با سایر غذاهای و نوشیدنی ها مانند پنیر، دوغ و ماست این کار را می کند. به همین دلیل اگر نوشیدنی کامبوجا در شرایط مناسبی نگهداری شود تاریخ انقضای بالایی دارد و تا چند ماه قابل استفاده خواهد بود . عمده ترین خواص کامبوجا عبارتند از : سم زدایی از خون، کاهش کلسترول کاهش فشار خون، محافظت در برابر دیابت، اثرات آنتی بیوتیک و مبارزه با پیری …

لطفا جهت سفارش و  اطلاع از قیمت کامبوجا از طریق تلگرام یا شماره های تماس موجود در سایت اقدام فرمایید .

مطالعه بیشتر : bonappetit

طریقه مصرف کامبوجا
قیمت کامبوجا

ممکنه بپرسید این کامبوجا چیه و از کجا اومده؟ قیمت کامبوجا چنده و اصلا چه خواصی داره؟ و خیلی سوال های دیگه ای که احتمالاً به ذهنتون میاد. کمی صبور باشید تا کم کم پاسخ سوالات خودتونو دریافت کنید. قبل از هر چیز بی معطلی میریم سراغ قیمت …

لیست قیمت کامبوجا بروزرسانی بهمن 1399

قیمت کامبوجا کلاسیک 1 لیتری15/000 تومان
قیمت کامبوجا چای ترش 1 لیتری15/000 تومان
قیمت کامبوجا چای سبز 1 لیتری15/000 تومان
قیمت قارچ کامبوجا بسته 200 گرمی100/000 تومان

کامبوچا یا کامبوجا چیست ؟

کامبوجا یه نوع شربته که از کنار هم قرار گرفتن گونه خاصی از باکتری های سودمند و مفید که در اصطلاح به آن قارچ کامبوجا می گویند در محلول چای و شکر طبیعی و سایر مواد ، تحت شرایطی خاص کشت میشه و تبدیل به نوعی نوشیدنی معجزه گر میشه که برای سلامت بدن انسان و طول عمر بیشتر بسیار مفیده . در واقع کامبوجا از همزیستی و تجمع تعداد زیادی باکتری پروبیوتیک مفید و مخمر تشکیل شده که باعث کمک به هضم بهتر غذا و سم زدایی از کبد و همچنین عملکرد بهتر کلیه ها و حتی جلوگیری از سرطان میشه .

چای کامبوجا قدمتی 2500 ساله داره و از قدیم الایام از آن به عنوان دارو برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشد و هنوز هم از خیلی از افرادی که از کامبوجا بصورت مداوم استفاده می کنند ، در مورد تاثیرات خوبی که بر روی بیماری های مختلف داره می شنویم و این موضوع باعث خوشحالی ماست .


  کامبوجا فراتر از مرزهای ایران : کامبوجا از نگاه ویکی پدیا

قیمت کامبوجا

قیمت کامبوجا

یکی از دلایل همه گیر شدن مصرف کامبوجا ارزان بودن آن نسبت به فوایدیست که داره . برای مثال قیمت کامبوجا یک لیتری چیزی حدود 10 تا 15 هزار تومان است . اصولا قیمت کامبوجا با توجه به حجم و مقدار مواد تشکیل دهنده ، کیفیت چای کامبوجا و نوع بسته بندی و … تعیین میشه . همچنین کیفیت نوشیدنی کامبوجا ارتباط مستقیمی با کیفیت قارچ کامبوچا مورد استفاده برای تهیه شربت کامبوجا داره یعنی هرچی قارچ کامبوجا شفاف تر و جوان تر باشد نوشیدنی بهتری از این قارچ حاصل میشود . از دیگر عواملی که تاثیر زیادی در قیمت شربت کامبوجا داره وجود فروشگاه ها و واسطه هاست . اگر بتوانید مستقیم از تولید کننده کامبوجا خریداری کنید مطمئن باشید برای شما مقرون بصرفه تر خواهد بود .


بیشتر بدانید : ترکیبات کامبوجا چیست؟


عوامل تاثیر گذار در قیمت نوشیدنی کامبوجا

قیمت چای و شکر

همانطور که میدانید در تهیه نوشیدنی کامبوجا مقدار قابل توجهی چای و شکر طبیعی استفاده میشه . پس مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت نوشیدنی کامبوجا قیمت شکر و چای خواهد بود ( پینوشت : بخش زیادی از شکر موجود در چای کامبوجا تجزیه شده و توسط باکتری ها به مصرف میرسه تا رشد کنند و تکثیر شوند و جای نگرانی برای افراد دیابتی در مورد مصرف کامبوجا و دیابت وجود نداره) حتی ثابت شده که کامبوجا در کنترل دیابت نوع دوم اثرات مثبتی داره .


کارگاه آموزشی رایگان : آموزش تولید کامبوجا خانگی


نوع بطری و نحوه بسته بندی

عامل مهم بعدی که در قیمت شربت کامبوچا میتونه بصورت مستقیم تاثیر گذار باشه نحوه بسته بندی و نوع بطری نوشیدنی کامبوجاست که بهترین بطری برای شربت کامبوجا ، بطری های شیشه ای است که به علت وزن زیاد و سخت بودن حمل و نقل و قیمت بالا ، کمتر از این بطری ها استفاده میشه و تولیدکنندگان معمولا از بطری های پلاستیکی برای بسته بندی شربت کامبوجا استفاده می کنند . پیشنهاد ما به افرادی که قصد خرید و مصرف طولانی مدت کامبوجا رو دارن اینه که حتما شربت کامبوچا رو پس از خرید در بطری های شیشه ای ریخته و در یخچال نگهداری کنند تا کیفیت نوشیدنی حفظ بشه و تغییر طعم پیدا نکنه .


قیمت چای کامبوجا ترکیبی

در تهیه چای کامبوجا با طعم های مختلف اصولا از انواع چای سیاه و سبز و یا انواع دمنوش های گیاهی که خواص درمانی زیادی دارن ، استفاده میشه که بنا بر مقدار و نوع دمنوش یا چای مصرفی قیمت کامبوجا تعیین میشه . بصورت معمول قیمت کامبوجا چای سبز کمی بیشتر از کامبوجا تولید شده با استفاده از چای سیاه است . همچنین قیمت کامبوجا چای ترش نیز از چای کامبوجا ساده مقداری بالاتر است . البته نکته ای که وجود داره و خیلی از مشتریان به آن توجه نمی کنند اینه که اصلا نیازی به خرید کامبوجا با طعم های مختلف نیست بلکه شما میتونید کامبوجا ساده با قیمت ارزان تر تهیه کنید و در هنگام مصرف با هر دمنوش یا ادویه جات معطر مثل زنجبیل ، دارچین و … ترکیب کنید .

قیمت شربت کامبوجا در خارج از کشور بسیار بیشتر از ایران است که البته عمده ترین دلیلش بر میگرده به تفاوت قیمت دلار و ریال ! اگر کنجکاو هستید که قیمت کامبوجا در اروپا و آمریکا چقدره میتونید به لینک پایین مراجعه کنید .

برسی قیمت شربت کامبوجا در سایت آمازون


 پیشنهاد خوب : قارچ کامبوجا از کجا بخریم؟


قیمت کامبوجا میوه ای

برای ایجاد طعم بهتر و همچنین اضافه شدن خواص بیشتر به نوشیدنی کامبوجا میشه از انواع میوه جات بصورت میکس شده با کامبوجا استفاده کرد که هم باعث ایجاد تنوع رنگی بیشتر و هم خوشمزه تر شدن نوشیدنی کامبوجا میشه . کامبوجا میوه ای ، بندرت در عطاری ها و فروشگاه ها پیدا میشه و دلیل آن اولا اینه که قیمت کامبوجا میوه ای بالاتره و دوم اینکه با اضافه شدن میوه جات به نوشیدنی کامبوجا انقضا آن کم می شود و نهایتا باید ظرف یک هفته مصرف شود در صورتی که میتوان کامبوجا ساده یا کلاسیک رو تا 4 ماه در یخچال بدون کاهش کیفیت و تغییر طعم و مزه ، نگهداری و استفاده کرد .

قیمت کامبوجا میوه ای بستگی به نوع میوه و مقدار میوه مصرفی در نوشیدنی داره مثلا قیمت کامبوجا پرتقالی یک لیتری چیزی حدودا 15 تا 20 هزار تومان است . در مجموع توصیه ما به شما اینه که اگه حوصله و وقتشو دارین خودتون متناسب با ذائقه و علاقه افراد خانواده هر میوه ای رو که تمایل دارین میکس کنین و با مقداری یخ و نوشیدنی کامبوجا مخلوط کنید و از این نوشیدنی لذت و استفاده کافی رو ببرید .


 بیشتر بخوانید : استارتر کامبوجا چیست؟


قیمت قارچ کامبوجا

قیمت قارچ کامبوجا هم از کیلویی 100 هزار تومان شروع میشه تا 200-300 هزار تومان . تقریبا میشه گفت نرخ ثابتی نداره و باید دید تحت چه شرایطی و در چه محیطی کشت شده و آیا بصورت تخصصی اینکار انجام شده یا خیر . متاسفانه قارچ های غیر بهداشتی و بی کیفیت زیادی در بازار وجود داره و مردم هم بدلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه ناچار به خرید قارچ کامبوجا بی کیفیت میشن . و نتیجه در نهایت این میشود که نتنها پس از استفاده از خواص ارزشمند نوشیدنی کامبوجا چیزی عایدشان نمیشود بلکه در بعضی از موارد دچار عوارض هم می شوند . پس در خرید کامبوجا سعی کنید نهایت دقتتون رو بکار بگیرید .

در این مقاله قراره همه چیز در مورد قیمت قارچ کامبوجا ، معیارهای کیفیت شربت کامبوجا رو مورد بررسی قرار خواهیم داد . همچنین تعدادی از مهمترین نکات خرید قارچ کامبوجا رو باهم مرور می کنیم تا پایان با ما باشید .

قیمت قارچ کامبوجا

قیمت قارچ کامبوجا بطور میانگین بین 100 تا 150 هزار تومان است . البته هر قارچی برای تولید نوشیدنیکامبوجا مناسب نیست . تقریبا میشه گفت قیمت قارچ کامبوجا رو کیفیت و اندازش تعیین میکنه . هرچی قارچ بزرگ تر و شفاف تر باشد احتمالا کیفیت بالاتری هم دارد و مناسب تر است . اگه قصد دارید خودتون و در منزل نوشیدنی کامبوجا تهیه کنید بهتره کمی صبور باشید و زمانی که تجربه کافی بدست آورید دست به انجام این کار بزنید . چون تولید نوشیدنی کامبوجا به تخصص نیاز دارد و مصرف نوشیدنی غیر استاندارد نتنها برای شما مفید نیست بلکه میتونه شمارو راهی بیمارستان کنه !

 

خرید کامبوجا

ضمن اینکه برای تهیه نوشیدنی کامبوجا خانگی به هر حال نیاز دارید که یک بار اقدام به خرید کامبوجا اصل

نمایید و از آن به عنوان اصل و پایه کار استفاده کنید . جهت سفارش و اطلاع از قیمت کامبوجا از طریق

تلگرام یا شماره های تماس موجود در سایت اقدام کنید . ما شمارو راهنمایی خواهیم کرد .

چرا نباید کامبوجا پاستوریزه خرید؟

اولین و حیاتی ترین موضوع در انتخاب کامبوجا اینه که باید نوشیدنی کامبوجا بطور کاملا طبیعی و ارگانیک و البته بهداشتی و تمیز تهیه شده باشد . به هیچ عنوان نوشیدنی کامبوجا پاستوریزه نخرید! پاستوریزاسیون فرآیندی است که غذاها و نوشیدنی ها با گرمایی در حدود 100 درجه سانتیگراد و بمنظور از بین بردن میکروب ها و افزایش ماندگاری مواد غذایی انجام می شود . انتخاب این روش (پاستوریزاسیون) برای کشتن باکتری های مضر در شیر، پنیر و دیگر محصولات فاسد شدنی امری منطقی و کاملا علمی است. اما نوشیدنی کامبوجا به علت داشتن ساختاری متفاوت به هیچ عنوان نباید تحت حرارت مستقیم و زیاد قرار بگیرد.

کامبوجا ارگانیک تهیه کنید

در صورت پاستوریزه کردن کامبوجا همه ی باکتری های مفید و پروبیوتیک هایی که برای روده و دستگاه گوارش مفید هستن بطور کامل از بین می رود. علاوه بر این وجود مواد افزودنی صنعتی که در بیشتر نوشیدنی های شرکت های بزرگ و صنعتی یافت می شود می تواند برای انسان مضرر باشد و از فواید نوشیدنی کامبوجا کم کند.

برای اطمینان بیشتر می توانید در منزل اقدام به تولید چای کامبوجا نمایید. طرز تهیه کامبوجا خیلی سخت نیست، کافیست مقداری چای سیاه، شکر، قارچ کامبوجا و کمی استارتر داشته باشید.

منبع : kombuchakamp

بیشتر بخوانید : راهنما مصرف صحیح کامبوجا

 

خواص نوشیدنی کامبوجا

یکی از دلایلی که مصرف کامبوجا به حفظ سلامتی کمک میکنه اینه که سرشار از پروبیوتیک های مفید است.

همچنین چای کامبوچا حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدانه ، که می تواند باکتری های مضر را از بین ببرد

و به مبارزه با بیماری های مختلف کمک کند. فرایند تخمیر باعث تولید اسید استیک (در سرکه هم موجود است)

و چندین ترکیب دیگر اسیدی و میزان بسیار کمی الکل می شود که این موضوع باعث گازدار شدن شربت کامبوجا می شود .

اسید استیک موجود در چای کامبوچا قادر به کشتن بسیاری از میکروارگانیسم های مضر بدن خواهد بود .

همچنین مقدار زیادی از باکتری های پروبیوتیک نیز در طول فرایند تخمیر تولید می شوند که به توضیح آنها هم خواهیم پرداخت…

پروبیوتیک نوعی باکتری مفید است که تاثیر زیادی در بهبود عملکرد روده ها و دستگاه گوارش دارد .

کمک به هضم غذا ، کاهش نفخ و التهاب و کاهش وزن عمده ترین فواید پروبیوتیک ها می باشد.

به همین دلیل اضافه کردن مواد غذایی پروبیوتیک مانند کامبوجا به رژیم غذایی شما ممکن است

سلامتی شما را از بسیاری جهات تضمین کند.

قیمت نوشیدنی کامبوجا

قیمت نوشیدنی کامبوجا در بسته بندی های یک لیتری 8 هزار تومان می باشد که در صورت خرید کامبوجا

بصورت عمده شما عزیزان میتوانید از تخیفات خوبی برخوردار شوید . لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر از تخفیف

و نحوه خرید و ارسال کامبوجا با ما تماس بگیرید .

مطالعه بیشتر در سایت های خارجی : thebillfold

 

طرز تهیه کامبوجا
مضرات کامبوجا
کامبوجا و دیابت

در این مقاله به بررسی رابطه بین کامبوجا و دیابت خواهیم پرداخت لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

 • آیا خوردن شربت کامبوجا برای دیابت مفید است؟
 • آیا مصرف چای کامبوجا برای افراد مبتلا به دیابت ضرری ندارد؟
 • آیا کامبوجا برای دیابت خوبه؟
 • تاثیر کامبوجا بر دیابت چیست؟
 • آیا نوشیدن بلند مدت کامبوجا در درمان دیابت موثر است ؟
 • بررسی کامل خواص کامبوجا برای دیابت
 • اثر کامبوجا بر دیابت چیست ؟

این ها سوالاتی هستند که وقتی مشتریان مبتلا به بیماری دیابت با ما تماس می گیرند بلافاصله از ما می پرسند و حقم دارند چون دیابت چه نوع یک و چه نوع دوم بیماری خطرناکی است و افراد مبتلا به این بیماری که تعدادشان هم کم نیست، باید مراعات کنند و مواظب تغذیه خودشون باشند تا دچار مشکل نشوند .

تاثیر کامبوجا بر بهبود دیابت چقدره؟

قبل از هر چیز مستقیم میرم سر اصل مطلب و یه انتقاد بزرگ می کنم از افرادی که براحتی و با صراحت تمام ادعا می کنند: رابطه کامبوجا و دیابت مثل دارو و بیماری است! یعنی مصرف کامبوجا میتواند منجر به درمان بیماری دیابت شود! که این موضوع اصلاً درست نیست و بهتره بدانید که تقریبا دیابت درمان قطعی ندارد و فقط می توان با پرهیز و خوردن غذا و نوشیدنی سالم از گزند این بیماری در امان ماند.

البته در منابع زیادی عنوان شده که کامبوجا برای دیابت و کنترل آن تا حدی مفید است. به همین دلیل توصیه می کنیم با خرید قارچ کامبوجا سعی کنید نوشیدنی سالمی تهیه کنید و بجای نوشابه و دلستر از آن استفاده کنیدو حداقل مطمئن هستید مثل مواد قندی و نوشابه باعث تشدید دیابت نخواهد شد. برای تولید این نوشیدنی در منزل حتماَ سری به پیج طرز تهیه کامبوجا بزنید.

آیا کامبوجا برای دیابت خوبه؟

در بیشتر موارد مصرف مداوم کامبوجا البته به مقدار کم و با نظر پزشک ، برای دیابت مفید است . البته خوردن شربت کامبوجا به تنهایی خیلی تاثیر گذار نیست و باید با ورزش و خوردن غذاهای سالم و قندهای طبیعی همراه بشه تا اثر خودشو نشون بده . جالبه بدونید بخش عمده ای از شکری که در ابتدای کار برای تهیه شربت کامبوجا استفاده میشه پس از آماده شدن نوشیدنی به مصرف باکتری های قارچ کامبوجا میرسه و در فرایند تخمیر تبدیل به گاز شده و باعث گازدار شدن چای کامبوجا میشه.

اثر کامبوجا بر دیابت چیست ؟

گفته میشه شربت کامبوجا حاوی ترکیباتی است که نوسانات قند خون را کنترل می کنه و به بهبود دیابت کمک میکنه. کلسترول و فشار خون یکی از عوامل تشدید کننده دیابت می باشد.
گفته میشه خوردن شربت کامبوجا در کاهش کلسترول خون نقش زیادی داره و میتونه فشار خون رو کنترل کنه مخصوصا اگر از کامبوجا باطعم چای ترش استفاده کنید. با کاهش فشار خون میشه امیدوار بود که دیابت هم تا حدی مهار و کنترل بشه.

کامبوجا دشمن دیابت

دلیل دیگه ای که نشان دهنده رابطه معکوس کامبوجا و دیابت است، خاصیت جالبی است که قارچ کامبوجا دارد. قارچ کامبوجا برای تکثیر احتیاج به مواد قندی داره ، به همین دلیل در هنگام درست کردن شربت کامبوجا ، مقدار زیادی شکر در ظرف ریخته می شود . در واقع تا زمانی که شکر در مایع کامبوجا وجود داشته باشد قارچ کامبوجا به فرایند تکثیر و سنتز ادامه می دهد .

هنگامی که شما نوشیدنی کامبوجا میل می کنید اگر نوشیدنی اصل و تازه باشه و از صافی های بسیار ریز عبور نکرده باشه، ذرات قارچ کامبوجا در نوشیدنی وجود دارند و حتی پس از ورود به معده به فعالیت خود ادامه می دهند و قند مورد نیاز خود را از بدن شما تامین می کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت و مفید است. وقتی بدن شما قند بیشتری مصرف کند احتمال ابتلا به دیابت کاهش می یابد. در نتیجه می توان گفت رابطه معکوسی بین مصرف کامبوجا و دیابت وجود دارد .

چه رابطه ای بین کامبوجا و دیابت وجود داره؟

دلیل دیگه ای که نشان دهنده تاثیرات مثبت بین مصرف کامبوجا و دیابت است ، به تحقیقاتی بر میگرده که اخیر در کشور آلمان برروی کامبوجا به عنوان یک پروبیوتیک طبیعی انجام شده. بر اساس نتایج این تحقیقات کامبوجا به علت داشتن باکتری های مفید و آنزیم های سودمند میتونه عملکرد باکتری های روده که وظیفه جذب کربوهیدرات ها رو برعهده دارند ، تحت تاثیر قرار بده و به جذب کمتر کربوهیدرات ها و کاهش قند خون و کنترل دیابت کمک کنه.

آمار جهانی کامبوجا و دیابت

طبق آمار ارائه شده توسط سازمان غذا و دارو ، دیابت هفتمین علت مرگ و میر در ایالات متحده آمریکاست و چیزی حدود ۲۶ میلیون نفر در این کشور مبتلا به دیابت هستند و حدود ۷۹ میلیون نفر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند که در صورت عدم رعایت نکات پزشکی و تغذیه ای بطور حتم این افراد هم به جمع دیابتی ها می پیوندند و این یعنی بصدا در اومدن زنگ خطر برای آمریکایی ها.

جالبه بدونید که ۳۱ درصد این بیماران به مصرف مکمل های گیاهی و نوشیدنی های طبیعی روی آوردن و تغذیه سالم تری دارن و نتایج بهتری هم نسبت به افرادی که از داروهای شیمیایی استفاده میکنند گرفتن. کامبوجا یکی از نوشیدنی هایی است که بیماران دیابتی بجای نوشابه و نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند

مقدار مجاز شکر در کامبوجا چقدره؟

در هر 250 گرم شربت کامبوجا چیزی حدود 2 تا 6 گرم شکر وجود داره و این درحالیه که در همین مقدار آب پرتقال 24 گرم و در 250 گرم آب هویج 13 گرم شکر وجود داره . البته نکته ای که وجود داره اینه که اگر فرایند تخمیر طولانی تر بشه (یعنی چیزی حدود 3 هفته تا یک ماه) میزان قندی که در کامبوجا وجود داره از مقدار 6 گرم در هر 250 گرم هم کمتر میشه و این مقدار برای افرادی که دیابت دارند بسیار ایده آل است . البته این آمارو ارقام حدودی است و بهتره بعد از خرید کامبوجا حتما به یک آزمایشگاه معتبر بروید و مقدار الکل و شکر موجود در کامبوجا رو تست کنید تا با خیال راحت از آن استفاده کنید .

منبع : healthcentral.com

شربت کامبوجا

سرطان یکی از علل اصلی مرگ انسان ها در کل دنیا است که معمولا با جهش سلولی و رشد سلول ها بصورت کنترل نشده و آسیب به سایر بافت های بدن ، خودش را نشان می دهد . اخیر در مطالعات آزمایشی محققان متوجه شدن که شربت کامبوجا به علت داشتن مقدار بسیار زیادی از ماده پلی فنول و آنتی اکسیدان ، باعث جلوگیری از رشد و گسترش سلول های سرطانی می شود . شربت کامبوجا می تواند تا حدودی از شما در برابر سرطان محافظت کند . بنابر این خیلی تعجب آور نیست که بدانید مصرف کنندگان کامبوجا با احتمال نسبتا کمتری به انواع مختلف سرطان مبتلا می شوند .

برای خرید کامبوجا شما مشتریان گرامی می توانید به شکل تلفنی اقدام به ثبت سفارش نمایید. کلیه سفارشات تهران در همان روز یا نهایتاً روز بعد ارسال خواهد شد. همچنین سفارشات شهرستان از طریق پست یا باربری و طی 3 تا 5 روز قابل ارسال خواهد بود.

خواص شربت کامبوجا

همانطور که میدانید نوشیدنی کامبوجا خواص بسیار زیادی دارد که ما در اینجا به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد. همچنین می توانید از مقاله ی طرز تهیه کامبوجا که به صورت رایگان ارائه شده، برای درست کردن کامبوجا خانگی استفاده نمایید.

کامبوجا تقویت کننده سیستم ایمنی

کامبوجا نوعی نوشیدنی گازداره که طعم ترش و شیرینی داره و حاوی خواص زیادیست . متخصصان عقیده دارند که شربت کامبوجا به علت فرایند تخمیر و وجود اسید استیک و سایر مواد به عنوان نوعی آنتی بیوتیک ارگانیک بشمار میاد و شرایطی ترتیب می دهد که مانع رشد باکتری های مضر برای بدن انسان میشود. شربت کامبوجا اینو داره که باکتری های مضر رو از بین ببره و باکتری های مفید رو حفظ کنه. درنتیجه هنگامی که در بدنتان باکتری مضر تجمع نکنه میشه گفت که عفونت و بیماری وجود نداره . پس مصرف شربت کامبوجا به سلامت شما و تقویت قدرت ایمنی بدنتان کمک خواهد کرد .

کامبوجا منبع غنی ویتامین B و C

شربت کامبوجا بجز اینکه حاوی باکتری های سودمند برای بدن است دارای مقدار قابل توجهی ویتامین B و C است . مطمئنا میدونید که ویتامین های B و C وجودشون برای بدن بسیار حائز اهمیت و حیاتی است و خیلی از بیماری ها در اثر کمبود این دو ویتامین برای افراد مختلف اتفاق می افته. وجود ویتامین B به کاهش اضطراب و استرس های روانی کمک میکنه و احساس آرامش رو برای شما به همراه داره و این یعنی کاهش بیماری های قلبی و سکته های مغزی (به همین دلیله که مصرف کامبوجا به داشتن طول عمر بیشتر کمک میکنه). ویتامین C هم از سرماخوردگی و سایر بیماری ها جلوگیری میکنه و باعث تقویت ایمنی بدن و سلامت چشم ها خواهد شد .

 

لطفا جهت اطلاع از قیمت کامبوجا و همچنین خرید قارچ کامبوجا از طریق تلگرام یا شماره تلفن های موجود در وبسایت اقدام فرمایید .

 

فروش سرکه کامبوجا

امروز قصد داریم تا اطلاعات کلی اما مفید در مورد سرکه کامبوجا و خود کامبوجا به شما عزیزان ارائه کنیم . لطفا جهت مشاوره و خرید کامبوجا با ما تماس بگیرید . قبل از اینکه بخواهیم درمورد سرکه کامبوجا توضیح دهیم اجازه دهید در مورد وجه تسمیه آن و اینکه چرا به آن سرکه کامبوجا گفته می شود توضیح دهیم. جهت خرید قارچ کامبوجا لطفاً با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرد.

سرکه کامبوجا چیست؟

حتما برای شما جالبه که بدونید کامبوجا و سرکه باهم وجه اشتراک دارند و این وجه اشتراک وجود اسید استیک در کامبوجا و سرکه هست. در واقع میشه گفت طعم سرکه مانند کامبوجا بدلیل داشتن مقداری اسید استیک است . البته اگر با اسید استیک آشنایی ندارید بهتره بدونید برای بدن مقدار کمش مفیده و مصرفش هیچ ایرادی نداره . تا اینجای کار فکر می کنم متوجه شدید که چرا بعضی ها به نوشیدنی کامبوجا ، سرکه کامبوجا هم می گویند. در حقیقت سرکه کامبوجا همان چای یا شربت کامبوجا است .

البته اینکه بعضی از نوشیدنی های کامبوجا خیلی طعم سرکه می دهند هم دلیل دارد. دلیل آن می تواند تخمیر زیاد و بیش از حد کامبوجا در هنگام درست کردن باشد (بیش از یک ماه)

نحوه بسته بندی و نگهداری سرکه کامبوجا

سرکه کامبوجا بدلیل خاصیت اسیدی و خورندگی خود بهتر است در ظروف پلاستیکی و فلزی نگهداری نشود بهترین گزینه برای بسته بندی و نگهداری کامبوجا بطری های شیشه ای است . بطری شیشه ای تضمین می کند که خواص کامبوجا را حفظ کند و از باکتری های پروبیوتیک ارزشمند آن محافظت نماید . همچنین تعداد زیادی از باکتری های مفید و پروبیوتیک ها نسبت به تابش مستقیم نور خورشید نتها خواص خود را از دست می دهند بلکه ممکن است آثار زیان باری برای بدن داشته باشند به همین دلیل بهتره ظروف سرکه کامبوجا تیره رنگ باشد و کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرد .

حتما سرکه کامبوجا را در یخچال و در محیط خنک نگهداری نمایید تا هم طعم گوارا تری داشته باشد و هم ماندگاری آن بیشتر شود. درضمن ما در پیج طرز تهیه کامبوجا بطور کامل در مورد تولید نوشیدنی کامبوجل توضیح دادیم که می توانید از آن استفاده کنید.

 

نکات خرید سرکه کامبوجا با کیفیت

در تهیه سرکه کامبوجا نیاز است که حتما از مقداری شکر جهت ایجاد شرایط تخمیری مناسب استفاده شود و تقریبا تمامی نوشیدنی های کامبوجا موجود در بازار حاوی مقداری شکر هستند . در واقع فرایند تولید کامبوجا نیاز به قند دارد، اما اکثر قندها در فرآیند تخمیری سوزانده می شوند و در ادامه محصول نهایی یعنی کامبوجا تولید می شود. اما نکته ای که اهمیت زیادی داره این است که استفاده از شکر زیاد می تواند هم باعث کاهش کیفیت نوشیدنی و هم افزایش قند خون و بروز بیماری هایی مثل آلزایمر و دیابت شود ، پس در هنگام خرید کامبوجا یکی از پارامترهایی که حتما باید بهش توجه کنید میزان شکر موجود در کامبوجاست . همچین سعی کنید از نوشیدنی ای استفاده کنید که برای ایجاد طعم بهتر در آن ، از طعم دهنده های طبیعی و میوه جات استفاده شده باشد نه مواد شیمیایی و صنعتی .

لطفا جهت سفارش و اطلاع از قیمت کامبوجا و همچنین خرید کامبوجا از طریق تلگرام یا شماره های تماس موجود در سایت اقدام فرمایید .

منابع انگلیسی : bbcgoodfood.com

آخرین بروزرسانی : 1399/09/11

 

عرق کامبوجا