کامبوجا اکسیر جوانی

استارتر کامبوجا

استارتر کامبوجا

استارتر کامبوجا در واقع پایه و اساس تولید نوشیدنی کامبوجاست. و چیزی نیست جز شربت کامبوجا غلیظ ! غلیظ نه به این معنا که اگر شربت کامبوجا را تحت حرارت قرار دهیم استارتر کامبوجا حاصل می شود! چون کامبوجا حاوی میلیون ها باکتری پروبیوتیک زنده است در اثر حرارت کاملا از بین می رود.(نتنها خاصیت ندارد بلکه ممکن است مضر هم باشد)

استارتر کامبوجا چیست؟

در مرحله ای که نوشیدنی کامبوجا درست می شود و قارچ کامبوجا را از مایع خارج می کنیم و محلول حاصل را از صافی عبور می دهیم تا ذرات درشت معلق در آن وارد نوشیدنی نشود و ظاهر بهتر و شفاف تری داشته باشد. استارتر کامبوجا بوجود می آید. در حقیقت استارتر کامبوجا همان ذرات معلق و درشتی است که از محلول کامبوجا جدا می شود.

خیلی از افراد این املاح موجود در چای کامبوجا را استفاده نمی کنند چون ظاهر دلچسبی ندارد و برای خوردن مناسب نیست اما می توان از آن برای درست کردن چای کامبوجا جدید استفاده کرد.

کاربرد استارتر کامبوجا

مهمترین کاربرد شربت استارتر کامبوجا، تولید نوشیدنی کامبوجا و همچنین فراهم کردن محیطی مناسب برای نگهداری قارچ کامبوجاست. ما برای نگهداری قارچ کامبوجا، آن را درون مایع استارتر قرار داده و در محیطی تاریک نگهداری می کنیم. حتی قارچ هایی که مشتریان سفارش می دهند و به شهرستان های مختلف نیز ارسال می کنیم در بسته بندی مناسب و در محلول استارتر کامبوچا نگهداری و ارسال می کنیم تا کاملاً زنده و شاداب بمانند و کیفت خود را از دست ندهند.

البته لازم است بدانید که در صورت تهیه استارتر کامبوچا برای تولید نوشیدنی کار شما آسان تر می شود و دور ریز قارچ کامبوجا کمتر خواهد شد. ممکن است شما بتوانید بدون خرید استارتر کامبوچا هم نوشیدنی تهیه کنید اما ریسک خراب شدن نوشیدنی و از بین رفتن قارچ کامبوجا بیشتر می شود و بدلیل گران بودن قارچ کامبوجا و حساسیت زیادی که دارد شاید استفاده از استارتر کامبوجا برای افرادی که تجربه زیادی در تولید این نوشیدنی ندارند مفید باشد. بنابر این حتماً در هنگام خرید قارچ کامبوجا دقت کنید که قارچ در مایع استارتر نگهداری شده باشد و خشک نشده باشد.

تولید کامبوجا ارگانیک

پروسه تولید نوشیدنی کامبوجا احتیاج به زمان زیادی دارد و حدود ۳۰ الی ۴۰ روز بطول می انجامد تا فرآیند تخمیر بدرستی و بصورت کامل انجام شود. شرکت هایی که بشکل مصنوعی کامبوجا تولید می کنند برای صرفه جویی در وقت و تولید با حجم بیشتر این روند را طی نمی کنند و بصورت سنتزی نوشیدنی تولید می کنند. این نوشیدنی ها طعمی کاملا شبیه به کامبوجا ارگانیک و طبیعی دارند و حتی به روش مصنوعی گازدار می شوند که طبیعی جلوه کنند اما اطمینان داشته باشید که خواص کامبوجا اصل را ندارند و مصرف آنها توصیه نمی شود.

به همین دلیل بهتر است برای تهیه قارچ کامبوجا یا خرید شربت کامبوجا از طریق مراکز معتبر و افراد متخصص اقدام نمایید.

منبع  : kombucha starter

آخرین بروزرسانی : 1400/05/26

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *